poniedziałek, 22 września 2014

"Zabawki z papieru 2"

Wydawnictwo: MD

Rok wydania:2014

Format: 205 x 290 mm

Liczba stron: 32

Oprawa: notesowa

Cena: 3,30 złWiem, że umiejętność precyzyjnego wycinania jest do opanowania dla dzieci dość trudna a na pewno zajmuje sporo czasu i wymaga nieustannych ćwiczeń. Podrzucam więc swoim maluszkom najróżniejsze pomysły aby ćwiczyły rączki a przy okazji aby też cieszył je sam efekt końcowy, wówczas bardziej się starają. Fajnym sposobem jest bardzo tania książeczka pt. „Zabawki z papieru”.
W publikacji tej maluchy znajdą całe mnóstwo najróżniejszych wycinanek, które już po wyjęciu należy posklejać i mogą stanowić element dekoracyjny pokoju dziecka czy zabawkę. Każda strona jest gruba i przypomina swą grubością kartki bloku technicznego więc wycinanki są solidne i nie przewracają się. Moje córki wykonały już Calineczkę na kwiatku oraz rewelacyjny wózeczek. Pomysły są naprawdę ciekawe i jest ich sporo, choć konieczność dbania o detale sprawia, że jest to książka skierowana raczej do dzieci po ok. piątym roku życia.
Jesień za oknami uniemożliwia maluchom na dłuższą metę zabawę na świeżym powietrzu. Warto więc podsuwać im alternatywne pomysły zabaw w domu. Tego typu publikacje na pewno rozwiną umiejętności dzieci ale przede wszystkim dostarczą im sporo frajdy i radości i o to właśnie chodzi.
Zachęcam do zwrócenia uwagi na prezentowaną książeczkę. Na pewno warto ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: