poniedziałek, 8 września 2014

"Świat w obrazkach. Domowe zwierzęta" / "Świat w obrazkach. Konie" Emilie Beaumont, Marie-Renee Guilloret

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 132 / 124 

Oprawa: broszurowa

Format: 180 x 215 mm

Cena: 9,99 zł
Dzieci kochają bogato ilustrowane książki. Kolorowe obrazki zachęcają je do czytania, pomagają zrozumieć treść i zwyczajnie są dla nich atrakcyjniejsze. Niewątpliwie oczekiwania maluchów w tej kwestii spełnia seria książek „Świat w obrazkach”. Cała seria porusza najróżniejsze tematy przybliżając je w ciekawy sposób najmłodszym.

Jeśli np. wasze dziecko marzy o własnym zwierzątku polecam sięgnąć po "Domowe zwierzątka". Dzięki tej lekturze dzieci poznają najróżniejsze rasy psów i kotów. Dowiedzą się też jakie inne zwierzaki można z powodzeniem hodować w domowych warunkach czyli np. chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle, szczury, myszy, kanarki, papugi czy rybki akwariowe. Co ważne w książce znajdują się  bardzo praktyczne wskazówki odnośnie indywidualnych potrzeb każdego wymienionego zwierzaka. Informacje są bardzo pomocne i z pewnością posłużą dzieciom w codziennej pielęgnacji ich pupili.

A może wasze maluchy kochają konie i interesują je publikacje poświęcone temu konkretnemu zwierzakowi? Nic prostszego. "Konie" to również jeden z tytułów dostępnych w omawianej serii. Za sprawą lektury dzieci poznają bliżej kucyki, konie oraz ich bliskich kuzynów, wybiorą się w odwiedziny do pewnego hodowcy kucyków, klubu pony oraz poznają zadania koni, które przecież od setek lat pomagały człowiekowi w codziennym życiu. Ponadto maluchy będą mogły oswoić się ze słownictwem jakie powiązane jest z tymi właśnie zwierzętami i dowiedzieć się bardzo praktycznych wskazówek związanych z ich hodowlą.

Mimo, że każda z kolejnych stron prezentowanych książek nie zawiera zbyt dużo tekstu, gdy przeczytamy je w całości uzbieramy naprawdę sporo ciekawych wiadomości, które zainteresują nie tylko najmłodszych. Prawda jest bowiem taka, że te na pierwszy rzut oka niepozornie prezentujące się publikacje, kryją naprawdę masę cennych wiadomości. Tekst jest jednak zrozumiały nawet dla kilkuletnich maluchów a forma i układ ułatwiają jego przyswojenie i zapamiętanie. Jeśli chodzi natomiast o ilustracje, czyli podstawowy element każdej z książeczek, to z całą pewnością stwierdzam, ze są one ciekawe, kolorowe, przejrzyste i zrozumiałe. Widząc natomiast jakie zainteresowanie cała seria wzbudziła w moich dzieciach na pewno z czystym sercem mogę polecić ją innym ciekawym świata dzieciom.
Moja ocena 10/10
 

Brak komentarzy: