poniedziałek, 15 września 2014

"Smoki. Świat w obrazkach" Emilie Beaumont, Christine SagnierWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 180 x 215 mm

Liczba stron: 120

Cena: 9,99 zł


Smoki to magiczne stworzenia silnie zakorzenione w niejednej kulturze i tradycji. Autorka serii książek „Świat w obrazkach” również doceniła te baśniowe stwory przybliżając ich sylwetki młodym czytelnikom w publikacji pt. „Smoki”.
Na kartach książki dzieci znajdą najróżniejsze historyjki o smokach z różnych stron świata. Opowieści te uświadamiają nam, że smoki są tak naprawdę wszędzie. Przecież i my Polacy mamy swojego Bazyliszka ;)
Jak świat długi i szeroki niemal w każdym jego zakątku usłyszeć można jakąś smoczą historię. Usposobienie i wygląd tych stworzeń również stanowią pole do popisu. Dzięki lekturze poznajemy bowiem smoki duże i małe, dobre i okrutne, zielone i fioletowe, jednogłowe i liczące aż 20 głów …W książce nie brakuje też rycerzy, księżniczek, zamków i skarbów, można by rzec taka smocza klasyka.
Publikacja podzielona jest na dwie części. Pierwszą z nich stanowią niezbyt długie, kilkustronicowe opowieści o smokach. Dalej mamy mały przerywnik, który instruuje czytelnika jak samodzielnie wykonać papierowy kostium smoka. Na końcu znajduje się natomiast długa, zajmująca i piękna historia z Smoku Złocistym.
Nie doszukałam się niestety w lekturze spisu treści, więc aby odnaleźć interesującą nas stronę trzeba ją zwyczajnie przewertować. Ponadto jak na serię Świat w obrazkach przystało, książka jest bogato ilustrowana. Ilustracje te są bardzo kolorowe, czasem zabawne, niewątpliwie bez problemu rozbudzą wyobraźnię dzieci. Sam temat również wydał mi się interesujący, owiany magią i tajemniczością. Takie klimaty przyciągają młodego czytelnika i zachęcają do czytania.
Nam cała publikacja jak najbardziej przypadła do gustu. Opowieści jakie zawiera nie są straszne ani smutne, raczej fascynujące i ciekawe więc można z powodzeniem czytać je choćby przed snem nawet najmłodszym maluchom. Są wówczas gwarancją długiego, spokojnego smoczego snu ;)
Zachęcam do lektury.
Moja ocena 7/10

 

Brak komentarzy: