sobota, 27 września 2014

Tworzymy z plasteliny...

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej

Rok wydania: 2014

Format: 290 x 205 mm

Oprawa: twarda

Liczba stron: 64

Cena: 18,42 złMoje dzieci bardzo lubią najróżniejsze twórcze zabawy. Skoro więc chęci mają pod dostatkiem postanowiłam to wykorzystać i sięgnąć wspólnie z nimi po książeczkę „Plastelinki. Zwierzaki cudaki” i przyznam, że był to strzał w dziesiątkę.
W książce tuż po krótkim aczkolwiek sensownym wprowadzeniu, dzieci znajdą całą masę inspiracji do stworzenia swojego plastelinowego zoo. Całość podzielona została na trzy rozdziały tj. zwierzęta prehistoryczne – głównie dinozaury, zwierzęta egzotyczne jak lew, małpa czy żyrafa oraz zwierzęta domowe typu kogut, koń czy krowa. W każdym z nich jak naliczyłam znajduje się równo po 9 propozycji modeli zwierzaków do samodzielnego wykonania.
Wyjaśnienia wykonania każdego projektu krok po kroku autor podpiera ilustracjami. Najpierw prezentuje nam potrzebne do modelowania kulki wskazując na ich kolory i wielkości a dalej formuje kolejno każdą z nich łącząc wszystkie elementy w zdumiewającą finalną całość. Powstałe w ten sposób zwierzaki są bardzo interesującą kopią oryginałów a dbałość o detale i nieskomplikowana technika autora zrobiły na mnie ogromne wrażenie.
Mimo, iż razem z dziećmi bardzo lubimy twórcze zabawy z plasteliną jakoś nigdy nie było nam po drodze. Brakowało inspiracji i ciekawych pomysłów a efekty dotychczasowej pracy z plasteliną średnio nas zadowalały. Dzięki prezentowanej książeczce dostrzegliśmy w zwyczajnej plastelinie ogromny potencjał a nasza praca w końcu przynosi dające ogromną satysfakcję rezultaty. Mała rzecz a cieszy ;)
Wydanie wygląda ogólnie solidnie i estetycznie. Zarówno grafika jak i układ lektury są przystępne i zrozumiałe nawet dla młodszych dzieci. Książka jest bardzo kolorowa a wszystkie pomysły wręcz zawróciły nam w głowie i bardzo przypadły do gustu. Myślę, że publikacja posłuży nam nie raz dostarczając ciekawych pomysłów na twórcze zabawy i rozwinie jeszcze bardziej talenty artystyczne moich dzieci.
Polecam, na pewno warto zwrócić na nią uwagę ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: