środa, 24 września 2014

"Pierwszy słownik języka angielskiego" Jacek Lang

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Liczba stron: 128

Format: 205 x 145 mm

Rok wydania: 2014

Cena: 18,42 zł
Nauka języka angielskiego to dziś wręcz konieczność i zupełna norma w każdej szkole a nawet przedszkolu. Nauczyciele wymyślają coraz to ciekawsze metody i starają się jak mogą aby szczególnie tym najmłodszym dzieciaczkom uatrakcyjnić całą tę naukę wplatając w nią elementy zabawy. Myślę więc, że ciekawym pomysłem dla tych nieco młodszych uczniów jest „Pierwszy słownik języka angielskiego”.
Publikacja jest bardzo interesująca i odbiega troszkę od klasycznych topornych słowników. W jej wnętrzu jest kolorowo i przejrzyście. Jest to słownik angielsko – polski, więc znajdują się w nim słówka obcojęzyczne przetłumaczone na język polski. Na końcu natomiast na pięciu ostatnich stronach znajdziemy słownik polsko – angielski tak by łatwiej można było odszukać obce nam hasła w głównym słowniku.
Bardzo spodobał mi się układ każdego z haseł. Widnieje bowiem obok nich szereg cennych wskazówek typu: zapis wymowy danego słówka, ważniejsze formy w jakich najczęściej występuje, przykładowe zdania z użyciem danego słówka w języku angielskim i polskim, czasem słowa podobne bądź przeciwne do danego hasła i na koniec oczywiście jego tłumaczenie czyli polski odpowiednik.
Ponadto we wstępie autorzy wyjaśniają odbiorcy znaki specjalne na jakie natrafi on na kartach książki oraz charakteryzują 4 podstawowe czasy, których uczymy się na lekcjach angielskiego w pierwszej kolejności: Present Simple, Present Continuous, Past Simple oraz Present Perfect.
Jeśli chodzi o samo wydanie również nie mam zastrzeżeń. Gruba solidna oprawa pozwoli nam cieszyć się publikacją przez długie lata. Myślę też, że mimo iż książka adresowana jest przede wszystkim do dzieci z powodzeniem również ułatwi ona naukę osobom dorosłym, które z językiem angielskim nie mieli wcześniej styczności lub zwyczajnie pragną podciągnąć się w tej materii. Książeczka jest na tyle ciekawa, że zachęci maluchy do częstszego sięgania po nią a przystępna forma, czytelny układ i kolorowe ilustracje z pewnością w nauce pomogą.
Jestem przekonana, że inwestycja w tę właśnie publikację po prostu się opłaci ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: