piątek, 5 września 2014

"Kto się boi myszy?" Urszula KozłowskaWydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2014

Oprawa: sztywnostronicowa

Format: 200 x 190 mm

Liczba stron: 10

Cena: 6,32 zł


Dzieci uwielbiają krótkie rytmiczne wierszyki, które szybko wpadają w ucho i na długo pozostają w pamięci. Taki właśnie jest utwór „Kto się boi myszy?” autorstwa Urszuli Kozłowskiej (ur. 1959r.), polskiej poetki i pisarki.
Dzięki tej uroczej bajeczce maluchy zrozumieją, że częstokroć boimy się rzeczy zupełnie prozaicznych a nasz strach nie koniecznie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem.
Książeczka ma grube kartonowe karty i zaokrąglone rogi dlatego świetnie sprawdzi się w rączkach nawet najmniejszych dzieci. A ilustracje? Na pewno nikt nie odmówi im realistyczności, ciepła i uroku. Każda jest bardzo kolorowa a zarazem prosta i zrozumiała. Maluchy bez obaw znajdą w nich odzwierciedlenie czytanego tekstu.
Lektura, z tego co zauważyłam, bardzo przypadła do gustu mojej trzylatce. Choć sama nie umie czytać już doskonale zna tekst a nawet sama przewracając strony opowiada całą treść za pomocą ilustracji. Bawi się przy tym rewelacyjnie i o to przecież chodzi. To jest doskonały sposób na zarażenie miłością do książek. Póki co u nas sprawdza się na medal ;)
Polecam prezentowaną lekturę wszystkim maluchom, na pewno warto ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: