środa, 10 września 2014

"Grzyby"


Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 64

Format: 195 x 210 mm

Oprawa: twarda wypełniona gąbką

Cena: 19,99 zł


Mimo, że sezon w pełni w lesie grzybów jak na lekarstwo. Nie tracę jednak nadziei, że niebawem to się zmieni i będę mogła wypróbować przepisy z książki pt. „Grzyby”. Jest to typowa książka kucharska, w której królują dania z grzybami w roli głównej. Przepisy są bardzo różnorodne a na fotografiach prezentują się przepysznie.
Układ książki jest czytelny i prosty. Jeden przepis = jedna strona. Bardzo lubię tego typu rozwiązania. Każdorazowo przy propozycji potrawy znajduje się liczba porcji, którą otrzymamy stosując się do przepisu, stopień trudności (zazwyczaj niski), czas przygotowania, lista składników oraz sposób przygotowania wraz z propozycją podania.
Zauroczyła mnie wręcz okładka publikacji. Jej oryginalny kształt i prostota najtrafniej oddają jej wnętrze. Dbałość o detale, np. numery stron umieszczone w miniaturowych grzybkach, i te wspaniałe kolorowe ilustracje, z których wręcz wyczuwa się aromat potrawy, robią wrażenie. Same przepisy natomiast są bardzo swojskie, wykonane z naszych krajowych produktów, zachęcają do eksperymentów w kuchni. Jeśli więc nadarzy się tylko okazja z wielką chęcią się za nie zabiorę.
Jestem pewna, że ta właśnie książka będzie w mojej kuchni bardzo przydatna nie tylko w tym ale i przez wiele wiele następnych sezonów.
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: