piątek, 12 września 2014

"Głośny pociąg"Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: książka całokartonowa

Liczba stron: 10

Format: 205 x 205 mm

Rok wydania: 2014

Cena: 19,99 zł


Czy Wasze dzieci interesują się pociągami? Moja trzylatka zaledwie kilka tygodni temu odbyła swoją pierwszą podróż koleją. Było to dla niej duże przeżycie i ogromna atrakcja.
Postanowiliśmy więc przybliżyć jej co nieco temat pociągów i z tego powodu zainteresowała nas książka pt. „Głośny pociąg”. Lektura może troszkę bardziej porwie chłopców niż dziewczynki, jednak przypadła do gustu mojej córce, więc bywa z tym różnie.
Publikacja charakteryzuje sporo ciekawostek związanych z pociągami właśnie. Dzieci mogą przeczytać o rodzajach pociągów takich jak parowozy, kolei podziemnej czyli metrze, najszybszych pociągach świata czy kolei linowo-terenowej spotykanej w górach. Czytelnik dowiaduje się w jaki sposób napędzana jest każda z maszyn, jak wygląda stacja na której się zatrzymuje oraz poznaje charakterystyczne wyrazy, które są z nimi związane.
Bardzo spodobały nam się sympatyczne wielobarwne ilustracje na tle których znajduje się tekst. Dodatkowo można odnaleźć na nich niewielkie podpisane strzałeczki, które zwracają uwagę dzieci na ważniejsze rzeczy.
Książeczka jest całokartonowa a wszystkie jej wyjątkowo grube karty mają zaokrąglone rogi. Atrakcją dla dzieci jest niewątpliwie duży niebieski guzik, po naciśnięciu którego słychać odgłos jadącego pociągu trwający ok. 5 sekund. Dźwięk ten zasilany jest dwoma bateriami (AG3). Całość wykonania jest raczej solidna i myślę, że przetrwa wiele.
W dzisiejszych czasach tak rzadko jeździmy pociągami, że ten temat staje się dla maluchów bardzo interesujący. Pewnie nie jeden kilkulatek marzy aby zostać w przyszłości maszynistą ;)
Nakładem wydawnictwa Olesiejuk ukazała się też podobna książeczka o tytule „Głośny wóz strażacki”. Nie wątpię, że i ona znajdzie swych entuzjastów.
Zachęcam do lektury ;)
Moja ocena 9/10

Brak komentarzy: