czwartek, 18 września 2014

"Basia i narty" Zofia StaneckaWydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 210 x 250 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2014

                                          Cena: 13,49 zł


Seria książeczek o Basi już dość dawno podbiła serca moich córek. Nie zdziwił mnie więc ich entuzjazm, gdy w naszym domu pojawił się kolejny ich tom pt. „Basia i narty”. Lektura wprowadza czytelnika w zimowe klimaty. Tym razem tytułowa bohaterka wyjeżdża na ferie w góry. Zapowiada się wspaniała zabawa. Na miejscu Basia zdaje sobie jednak sprawę, że nie umie jeździć na nartach. Jakby tego było mało dokucza jej z tego powodu starszy brat Janek a ona sama panicznie boi się głośnego wyciągu i niepowodzenia. Jak tym razem poradzi sobie Basia i jakie przygody spotkają ją na górskim stoku? Na pewno będzie bardzo ciekawie i zabawnie i oczywiście wszystko dobrze się skończy …
Perypetie małej Basi są jak zwykle ciepłe i zabawne. Dzięki książce poznajemy zwyczajną rodzinę a młody czytelnik wraz z bohaterką mierzy się z najzwyklejszymi dziecięcymi problemami, które tak naprawdę mogą przytrafić się każdemu z nas.
Sama publikacja jest solidnie wydana a ilustracje Marianny Oklejak kolorowe i wesołe jak zwykle. Mimo, iż różnią się od tych tradycyjnych, mają w sobie to coś co sprawia, że wywołują uśmiech na twarzach młodych czytelnikowi wspaniale harmonizują z tekstem.
Myślę, że warto zwrócić uwagę na całą serię książeczek z Basią w roli głównej. Sytuacje w jakich spotykamy bohaterkę uczą maluchy radzenia sobie z problemami a zabawne scenki uprzyjemniają czytanie i na długo pozostają w pamięci. Zachęcam do lektury.
Moja ocena 8/10

Brak komentarzy: