piątek, 22 sierpnia 2014

"Zdumiewające eksperymenty"Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2014

Format: 220 x 270 mm

Liczba stron: 128

Oprawa: miękka

Cena: 24,90 zł


Czy wasze dzieci lubią eksperymenty? A może interesują się chemią lub fizyką? Jeśli tak, to szczególnie te w wieku 7-10 lat, ale nie tylko, zainteresuje najnowsza publikacja poruszająca tę właśnie tematykę pt. Zdumiewające eksperymenty”. Na jej kartach dzieci znajdą szereg najróżniejszych pomysłów eksperymentów, które z powodzeniem będą mogły wykonać w domu w większości przypadków zupełnie samodzielnie. Posegregowane zostały one w 6 rozdziałach: Świat materii, Ruch i równowaga, Okiem i szkiełkiem, Życie wokół nas, Świat dźwięków oraz Uff, jak gorąco!
Eksperymenty, mimo, że z pozoru wyglądają na skomplikowane i wymagające w rezultacie okazują się być bardzo proste. Zawsze jednak efekt końcowy robi na młodych naukowcach piorunujące wrażenie.
W książce jest wiele ciekawych pomysłów. Naszą uwagę zwrócił wulkan, z którego wypływa kipiąca lawa. Swoją drogą eksperyment ten nadaje się w pełni do spożycia. Interesująca jest również bitwa na książki czy zwierciadło przypominające to z wesołego miasteczka.
Jak widać z prezentowaną książką nudzić się wręcz nie można. Sam jej układ jest raczej przystępny dla dzieci, choć na pierwszy rzut oka panuje tu lekki bałagan. Wrażenie to mija gdy dokładniej wczytujemy się w tekst. Tego natomiast nie ma zbyt wiele. Każde doświadczenie opisane jest hasłowo czyli z instrukcją wykonania krok po kroku. Przy każdym widnieje lista rzeczy, które będą potrzebne do jego przeprowadzenia. Autorzy informują również młodego naukowca o tym co osiągnie wykonując dany eksperyment oraz nakreślają zasady na jakich się opiera.
Myślę, że lektura jest godna polecenia nie tylko dla miłośników chemii czy fizyki. Kryje bowiem w sobie najróżniejsze pomysły na odkrywczą zabawę z której płynie przecież szereg pozytywnych konsekwencji, odkrywanie tajemnic świata, poznawanie praw nauki ale też satysfakcja, przyjemność i miło spędzony czas.
Polecam ;)
Moja ocena 8/10


2 komentarze:

kookp pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
aaagusiek pisze...

Idealne na popołudniową nudę :)