poniedziałek, 25 sierpnia 2014

"Świat wiedzy w pytaniach i odpowiedziach"Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

Format: 210 x 280 mm

Liczba stron: 336

Cena: 19,90 zł


Nawiązując w dalszym ciągu do kompletowania szkolnej wyprawki, w końcu wrzesień już tuż tuż, dziś propozycja kolejnej wartej uwagi publikacji skierowanej do dzieci w wieku 10-12 lat. Książka „Świat wiedzy w pytaniach i odpowiedziach” to ciekawy przykład leksykonu poruszającego 6 dziedzin nauki: Historia i sztuka, Nauka i technika, Geografia, Zwierzęta, Ciało człowieka oraz Sport.
Bardzo ciekawa jest forma pytań i odpowiedzi. Każda kolejna strona książki porusza inny temat danego działu. W każdym z tematów znajduje się 3-5 pytań wraz z odpowiedziami. Ponadto bogata szata graficzna, niezliczone kolorowe ilustracje i fotografie stanowią fantastyczne uzupełnienie fachowej treści lektury.
W publikacji młody odbiorca znajdzie takie pytania jak choćby: Czy węże mają powieki? Kiedy powstał Bagdad? Gdzie i kiedy narodziła się piłka nożna? lub Co to takiego kariatydy? Jak widać pytania są dość drobiazgowe. Odpowiedź na nie zawarta jest każdorazowo poniżej. Zazwyczaj mieści się ona w dwóch zdaniach więc jest krótko i na temat.
Bardzo spodobał mi się układ książki z pytaniami i odpowiedziami. Nie jest on ani chaotyczny ani też przypadkowy. Wszystko ma swoje miejsce a w odnalezieniu interesujących nas treści bardzo pomocny okazuje się szczegółowy spis treści.
Myślę, że książka przyda się nie tylko uczniom w szkole. Porusza bowiem tak wiele dziedzin nauki, że każdy znajdzie w niej wiadomości pasujące do jego zainteresowań czy pasji. Polecam ;)
Moja ocena 10/10
 
Brak komentarzy: