poniedziałek, 11 sierpnia 2014

"Słownik obrazkowy. Angielski" Anna Wiśniewska, Joanna MyjakWydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda

Format: 165 x 205 mm

Liczba stron: 42

Rok wydania: 2014

Cena: 19,99 zł

Dzieci już w przedszkolu uczą się języka obcego, najczęściej angielskiego. Jest to co prawda głównie forma zabawy jednakże doświadczenie to daje owoce w przyszłości gdy zasiądą już w szkolnej ławce. Gdy więc maluchy stawiają pierwsze kroki a właściwie poznają pierwsze angielskie słówka pomocna może okazać się książka „Angielski. Słownik obrazkowy”.
Przede wszystkim przygotowany jest on z myślą o najmłodszych dzieciach rozpoczynających naukę języka angielskiego. Jest więc kolorowo, przejrzyście i ciekawie. Na grubych kartonowych kartach dzieci znajdą tematycznie posegregowane słówka w językach polskim i angielskim dotyczące takich kategorii jak rodzina, sprzęt domowy, szkolny, towary sklepowe, zwierzęta, kolory, pory roku czy miesiące.
Każde nowe hasło wzbogacone zostało odpowiednią ilustracją ułatwiającą jego zapamiętanie i uatrakcyjniającą naukę. Oczywiste jest przecież, że kolorowe ilustracje są dla dzieci bardzo ważne i zdecydowanie chętniej korzystają z takich barwnych publikacji. W tym wypadku ilustracje są rewelacyjne, proste a zarazem urocze. To samo tyczy się całej szaty graficznej.
Słownik bardzo spodobał się mojej sześciolatce, która już we wrześniu rozpocznie naukę w klasie pierwszej. Dowodem na to jest chociażby to, że sama sięga po książkę i prosi o odczytywanie angielskich słówek, które powtarza i dość szybko zapamiętuje.
Publikacja ta jest kolejnym przykładem na to jak łatwo można połączyć przyjemne z pożytecznym, zabawę z nauką. A, że wydanie jest wyjątkowo solidne i udane na pewno posłuży dzieciom bardzo długo.
Polecam ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: