środa, 20 sierpnia 2014

"Encyklopedia polskiego ucznia"Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Format: 210 x 280 mm

Oprawa: zintegrowana

Liczba stron: 264

Cena: 29,99 zł


Już niebawem zadzwoni pierwszy dzwonek a wraz z nim w szkole pojawią się uczniowie. Jest to więc dobry moment by pomyśleć o skompletowaniu naszym dzieciom wyprawki szkolnej. Myślę, że tym nieco starszym w zdobywaniu wiedzy, odrabianiu zadań domowych czy powtarzaniu materiału bardzo pomocna może okazać się „Encyklopedia polskiego ucznia”. Jest to dość obszerna publikacja poruszająca różnorodną tematykę począwszy od charakterystyki wszechświata poprzez planetę ziemię, życie na ziemi, świat roślin, świat zwierząt, człowieka, dzieje, społeczeństwo, kulturę, materię i podstawowe zjawiska fizyczne, odkrycia, wynalazki, technologie po państwa i kontynenty.
Zakres wiadomości jakie kryje prezentowana encyklopedia jest jak widać bardzo szeroki. Co równie ważne informacje nie są ogólnikowe czy hasłowe, wręcz przeciwnie. Tekstu jest dużo a wiadomości jak dla uczniów starszych klas podstawowych czy nawet gimnazjalistów raczej wyczerpujące.
Ciekawym elementem lektury są niezliczone ilustracje, fotografie, tabele, wykresy oraz mapy niewątpliwie uprzyjemniające czytanie i zapamiętywanie faktów. Na kartach książki znajdują się przede wszystkim informacje odnoszące się do naszego kraju. Dzieci poznają dzięki niej sławnych polaków, miejsca szczególnie nam bliskie i ważne, największe odkrycia czy wydarzenia, które nieodwracalnie zmieniły dzieje naszej ojczyzny a tym sposobem nas samych.
Naprawdę trudno jest wspomnieć o wszystkim co kryje ta wspaniała encyklopedia. Niemniej jednak wiem na pewno, że moje dzieci nie raz sięgną po nią w poszukiwaniu cennych wiadomości. Układ lektury, cała szata graficzna i podział są tak przystępne i klarowne, że wręcz zachęcają do pogłębiania wiedzy jaką kryje. Pamiętajmy, że książka ta będzie ją dostarczać nie tylko przez jeden rok szkolny lecz przez wiele długich lat nauki i nie tylko. Myślę więc, że taka inwestycja po prostu się opłaca. Polecam ;)
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: