sobota, 5 lipca 2014

"Przyroda. Świat w obrazkach" / "Strażacy. Świat w obrazkach" Emilie Beaumont, Marie-Renee GuilloretWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 180 x 215 mm

Liczba stron: 120

Cena: 9,99 zł


Dzieci bez dwóch zdań są wspaniałymi obserwatorami. Nawet gdy nie potrafią jeszcze samodzielnie czytać z zainteresowaniem oglądają książeczki pełne wielobarwnych ilustracji. Nic więc dziwnego, że moje dzieci z tak wielkim entuzjazmem podeszły do książek z serii „Świat w obrazkach” pt. „Przyroda” oraz „Strażacy”.
Pierwsza z lektur poświęcona jest przyrodzie i w dość kompleksowy sposób charakteryzuje świat wokół nas. Maluszki za jej sprawą poznają przeróżne gatunki zwierząt, drzew czy roślin kwiatowych, dowiedzą się czym jest właściwie pogoda, jak ukształtowana jest nasza planeta oraz jaką rolę w ekosystemie pełni woda. Spora dawka informacji jak dla kilkulatków, prawda?
Co powiecie więc o drugiej z publikacji poświęconej pracy strażaków. Który chłopiec nie wyobrażał sobie choć raz, że mknie ulicami zasiadając za kierownicą wozu strażackiego. W tej książce znalazłam wiadomości odnośnie bardzo ciekawej i długiej historii straży pożarnej, o mundurach i wozach jakich używają ci dzielni ratownicy, o remizie strażackiej oraz wszystkich innych zadaniach strażaków. Wiemy przecież dobrze, że nie zajmują się oni tylko gaszeniem pożarów ;)
Pierwsze co rzuca się w oczy w obu tych publikacjach to kolorowe ilustracje. Troszkę bajkowe, pełne żywych, przyciągających wzrok dzieci kolorów, wywołują masę emocji i rozbudzają wyobraźnię. Tuż obok nich znajduje się króciutka wzmianka o tym co owe obrazki przedstawiają. Nawet gdy tekst odczytają rodzice wzbogaci on słownictwo maluszków objaśniając jednocześnie mniej zrozumiałe scenki. Zawsze jednak zaciekawi, skłoni do rozmowy i wyrażenia przez dziecko własnego zdania.
Myślę, że nie muszę nikogo zachęcać by poszerzać wiedzę i zainteresowania naszych dzieci. W serii „Świat w obrazkach” ukazało się bardzo wiele, bo aż 27 różnych tytułów: Wieś, Nasza planeta, Kosmos, Mali ogrodnicy, Ziemia, Rekordy zwierząt, Przyroda, Strażacy, Moje pierwsze opowieści biblijne, Dinozaury i prehistoria, Konie, Zwierzęta domowe, Smoki, Zwierzęta, Góry, Las, Morze, Miasto, Dzieci świata, Zawody, Transport, Rycerze, Sztuka, Święty Mikołaj, Boże Narodzenie, Muzyka, Ludzkie ciało. Każdy znajdzie więc wśród nich coś odpowiedniego dla swoich maluszków. Na pewno tak kolorowe lektury są w stanie zachwycić i spodobać się dzieciaczkom. W końcu to właśnie od oglądania książeczek i oswajania się z kartką papieru, rozpoczynają swą wielką przygodę z literaturą. Polecam ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: