poniedziałek, 14 lipca 2014

„Prawie wszystko o … Przyroda”Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

Format: 213 x 285 mm

Liczba stron: 240

                                     Cena: 32 zł

Przyroda fascynuje i zadziwia na każdym kroku. Jest to bardzo obszerny temat i nie obejmuje jedynie sfery życia roślin i zwierząt z czym najczęściej jest kojarzony. Mimo nieustannych odkryć i poszerzania naszej wiedzy nadal nie jesteśmy w stanie zgłębić go w pełni. Jednak bardzo wiele z tego co zostało już odkryte i poznane przez człowieka znaleźć można na kartach książki „Prawie wszystko o … Przyroda”.
Czytelnik w prezentowanej publikacji przemierzy świat rozpoczynając swą wędrówkę od samego początku, tj. od powstania znanego nam dziś świata, procesu ewolucji poznając przy tym najróżniejsze gatunki zwierząt i roślin oraz wiele innych żyjących organizmów… Wszystko to podzielone jest na trzy działy: Kosmos, Ziemia oraz Mikrokosmos. Odbiorca poznaje więc naszą planetę w dość kompleksowym tego słowa znaczeniu.
Ziemia, jak wiadomo, jest jedynym ciałem niebieskim układu słonecznego, na którym w ogóle możliwe jest życie. Życie to przez miliardy lat ewolucji opanowało całą planetę, zarówno powietrze, wodę jak i ląd. Wszędzie bowiem rozwinęły się niezliczone gatunki żywych organizmów.
Na kartach książki czytelnik znajdzie niezliczone wręcz ilości realistycznych fotografii a ponadto schematy, tabele i rysunki. Wszystko to po to aby odkrywanie tajemnic przyrody było ciekawe i zajmujące. Ponadto dowie się jak naukowcy badają przyrodę, jakimi posługują się metodami i sprzętem, jak radzili sobie kiedyś a jak wygląda to dziś i co tak właściwie nadal pozostaje dla nich zagadką.
Lektura wzbudziła w nas ogromne zainteresowanie. Dzieci same chętnie po nią sięgają, oglądają ilustracje i prosząc o to aby im coś poczytać. Ta publikacja z powodzeniem mogłaby zostać nazwana encyklopedią, jej zakres jest wszak niezwykle obszerny a informacje szczegółowe. Z pewnością dzieci będą z niej regularnie korzystać i nie raz posłuży jako pomoc dydaktyczna. A, że lektura jest przejrzysta i zawiera przystępną treść a jej czytanie sprawiło nam ogromną przyjemność, szczerze polecamy książkę każdemu kto kocha przyrodę i chciałby aby jego dzieci zrozumiały dlaczego tak właśnie jest. Na pewno lektura ta spełni Wasze oczekiwania ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: