czwartek, 10 lipca 2014

„Poradnik małego patrioty” Marcin Przewoźniak
Oprawa: zintegrowana

Format: 220 x 170 mm

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Cena: 19,90 zł


Mieszkamy w przepięknym kraju ze wspaniałym choć burzliwym dorobkiem historycznym oraz bogatymi tradycjami. Tego właśnie powinniśmy uczyć nasze dzieci tak by od najmłodszych lat były dumne, że są właśnie Polakami. Sposobów na to jest kilka. Można np. sięgnąć po znakomitą książkę Marcina Przewoźniaka pt. „Poradnik małego patrioty”. Skierowana jest ona do małych dzieci bo już powyżej szóstego roku życia. Informacje jakie zawiera przybliżą maluchom najważniejsze fakty historyczne związane z naszym krajem, fakty typowo geograficzne, istotę patriotyzmu, nasze narodowe symbole, strukturę państwa oraz wiele innych ciekawostek związanych właśnie z Polską. 
Wachlarz wiadomości jak widać jest bardzo szeroki. Informacje nie są ogólnikowe, wręcz przeciwnie jest ich dużo i jak dla sześciolatka są naprawdę szczegółowe. Dzięki temu właśnie książka może towarzyszyć dzieciaczkom przez długie szkolne lata. Lektura jest też pełna map, fotografii czy tabel. Nie brakuje w niej oczywiście wielobarwnych ilustracji uprzyjemniających dzieciom zdobywanie wiedzy.
Myślę, że całość jest raczej przystępna. Na pewno nie jest monotonna czy też nudna. Na kartach książki dzieje się bowiem dużo aczkolwiek wszystko jest sprytnie poukładane i ma swoją kolejność. Publikacja jest więc dla dzieci bardzo atrakcyjna. Temat natomiast jaki porusza niezwykle ważny i bliski każdemu z nas.
Zachęcam więc do zwrócenia uwagi na prezentowany egzemplarz. Myślę nawet, że taka książka wręcz powinna znaleźć się na półce każdej biblioteczki małego Polaka.
Polecam ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: