wtorek, 1 lipca 2014

„Opowiedz mi o Panu Bogu. Modlitwa i przykazania” Josef OsterwalderWydawnictwo: Promic

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 96

Format: 190 x 190 mm

Cena: 27,90 zł


Dzieci zadają na ogół mnóstwo pytań. Rolą nas, rodziców, jest udzielanie im zrozumiałych, adekwatnych do wieku odpowiedzi, co nie zawsze tak z biegu bywa proste. Jak wytłumaczyć bowiem z marszu dziecku czym jest modlitwa, przykazania Boże czy sakramenty święte. Sposobem na to może być np. skorzystanie z książki „Opowiedz mi o Panu Bogu. Modlitwa i przykazania”. W lekturze tej autor posługując się krótkimi opowieściami objaśnia dzieciom najważniejsze aspekty wiary. Każdą historię, a jest ich w sumie 13, poprzedza zaczerpnięty z codzienności wątek. Mały chłopiec o imieniu Marcin, bohater książki, boryka się ze zwykłymi dziecięcymi rozterkami. Zastanawia go np. dlaczego bardziej uprzywilejowana w jego domu jest młodsza siostra, dlaczego jego koledzy chodzą do innych kościołów, czym jest chrzest, dlaczego w kościele chleb jest taki maleńki … ?
Historyjki, za pomocą których ojciec chłopca udziela mu odpowiedzi na zadawane pytania są bardzo zajmujące a ich przekaz zrozumiały dla najmłodszych. Z powodzeniem można je również potraktować jako czytanki do poduszki. Ich łagodny charakter uspokoi dzieci a wartościowa treść na pewno pozostanie w pamięci. Będzie też pretekstem do rozmowy z dzieckiem następnego dnia ;)
Moim dzieciom książeczka bardzo się spodobała. Zwróciły też uwagę na barwne ilustracje pięknie zdobiące jej karty. Myślę, że sięgniemy po nią jeszcze nie raz. Warto bowiem nieustannie przypominać dzieciom o Bogu i fundamentalnych zasadach naszej wiary. Z tą publikacją staje się to ciekawsze i łatwiejsze a dla maluszków bardziej atrakcyjne. Gorąco zachęcam do lektury ;)
Moja ocena 10/10 Brak komentarzy: