środa, 9 lipca 2014

„Najpiękniejsze baśnie H. Ch. Andersena”Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2009

Liczba stron: 96

Format: 290 x 295 mm

Cena: 18,42 zł


Hans Christian Andersen (1805 – 1875) to światowej sławy duński pisarz i poeta szczególnie zapamiętany ze swej baśniopisarskiej twórczości, za którą to tak bardzo pokochały go dzieci. Jego przepiękne baśnie przetłumaczono na ponad 80 języków. Autor ten jest mi szczególnie bliski i doskonale pamiętam jego opowieści z dzieciństwa toteż bardzo zainteresowała mnie książka „Najpiękniejsze baśnie H. Ch. Andersena” przełożona na język polski przez Annę Sójkę. W tej przepięknie wydanej publikacji dzieci znajdą 6 najsłynniejszych baśni Andersena, tj. Brzydkie kaczątko, Mała syrenka, Calineczka, Nowe szaty cesarza, Królowa Śniegu oraz Dziewczynka z zapałkami.
Baśnie Andersena, mimo iż początkowo skrywane przez pisarza, przyniosły mu największą sławę i to dzięki nim jest tak rozpoznawalną postacią. Opowieści te są pełne przygód i magii, poruszają serca nie tylko najmłodszych czytelników i zawsze dobrze się kończą. Nie wyobrażam sobie bez nich dzieciństwa dlatego też od najmłodszych lat przybliżam ich treść swoim maluchom. Wszak każda z tych baśni niesie ze sobą uniwersalne wartości, każda jest pouczająca i ciekawa.
Prezentowana książka jest ponadto bogato ilustrowana. Tym bardziej zachęca to dzieciaczki do sięgnięcia po ten właśnie zbiór. Dla nich ten element jest przecież niezwykle ważny. Co równie ciekawe, samo wydanie jest bardzo solidne przez co będzie towarzyszyć młodym czytelnikom przez wiele długich wieczorów uprzyjemniając zasypianie.
Baśnie od pokoleń uczą dzieci wrażliwości, ukazując świat w którym dobro zawsze zwycięża zło. Na pewno te urocze historie sprawią dzieciom mnóstwo radości i uprzyjemnią czas. Szczerze polecam ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: