wtorek, 17 czerwca 2014

"Wiersze dla dzieci (grzecznych i niegrzecznych)" Irena SuchorzewskaWydawnictwo: Muza

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

Format: 237 x 270 mm

Liczba stron: 48

Cena: 20,99 zł

Dzieci na ogół lubią wesołe rymowanki, które łatwo zapamiętać i powtórzyć. Stają się one tym bardziej atrakcyjne gdy to właśnie najmłodsi są ich głównym tematem o czym przekonałam się podsuwając swoim dzieciom tomik wierszy pt. „Wiersze dla dzieci (grzecznych i niegrzecznych)”. Ich autorka, Irena Suchorzewska (1913 – 2003) popularna polska pisarka i poetka doskonale rozumiejąca dzieci, swymi utworami zdecydowanie potrafiła trafić w ich gusta.
W prezentowanej publikacji maluchy znajdą sporo, bo aż 24 krótkie rymowane wierszyki. Każdy z nich prezentuje dzieciaczki w najróżniejszych codziennych sytuacjach. Rymowanki te są przezabawne. Autorka nie idealizuje w nich zachowań najmłodszych. Przecież każdemu zdarzyło się czasem narozrabiać ;) Książka staje się więc pretekstem do rozmów z dziećmi. Przede wszystkim jest znakomitym źródłem rozrywki i radosnej zabawy.
Wierszyki napisane są prostym, przystępnym dla najmłodszych językiem. Treść wzbogacają równie zwariowane barwne ilustracje, autorką których jest Katarzyna Kołodziej. One również są pełne pozytywnej energii i w dość komiczny sposób odzwierciedlają tekst utworów.
Moim dzieciom zdecydowanie spodobała się cała książeczka, natomiast upatrzyły już sobie kilka rymowanek, które szczególnie je zachwyciły. Myślę, że sięgniemy po ten uroczy tomik jeszcze wiele razy do czego gorąco zachęcamy ;)
Moja ocena 9/10

 

Brak komentarzy: