środa, 25 czerwca 2014

"Szalone miesiące" Mariola DrzazgaWydawnictwo: Novae Res

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 28

Format: 145 x 205 mm

Oprawa: twarda

Cena: 24 zł


W przyrodzie wszystko ma swoje miejsce, czas i kolejność, których zachwianie mogłoby doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Dzieci już od najmłodszych lat warto więc z tym zaznajamiać opowiadając, że np. rok dzieli się na pory roku a te z kolei na poszczególne miesiące, mówić o tym co je charakteryzuje i różni. Oczywiście najlepiej przekazywać im tę wiedzę ciekawie i na wesoło. Proponuję skorzystać więc z książki pt. „Szalone miesiące”.
Lektura ta skierowana jest do najmłodszych dzieciaczków. Pomoże w zrozumieniu i zidentyfikowaniu różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku. Uzmysłowi też maluchom, że rok dzieli się ponadto na 12 miesięcy, które nastają kolejno jeden po drugim. Wszystkie te jakże ważne wiadomości autorka ujęła w bardzo zabawny i oryginalny sposób. Przybliżyła je bowiem dzieciom za pomocą krótkich wesołych rymowanek. Wierszyki te są bardzo melodyjne, szybko wpadają w ucho i zapadają w pamięci.
Karty książki wzbogacają kolorowe, troszkę jakby malowane rączkami dzieci ilustracje. Ich niecodzienny a zarazem dość nowoczesny charakter bardzo nam się spodobały. Wydanie samo w sobie jest natomiast solidne a papier śliski i gruby więc na pewno nie grozi mu przypadkowe naderwanie.
Lektura zdecydowanie spodobała się mojej córce, która chętnie wsłuchiwała się w rytmiczne wierszyki. Czytając połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, zabawę z nauką, a ten argument zawsze przemawia na korzyść publikacji.
Zachęcam do lektury i odkrywania uroków każdej z pór roku, każdego z dwunastu miesięcy …
Moja ocena 9/10Brak komentarzy: