piątek, 13 czerwca 2014

„Święty Jan Paweł II” Mira MajdanWydawnictwo: PROMIC

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Liczba stron: 96

Format: 110 x 180 mm

Cena: 14,90 zł


27 kwiecień 2014 to szczególna data. Tego dnia doczekaliśmy się kanonizacji naszego papieża. Dziś już do świętego Jana Pawła II możemy modlić się o łaskę i wstawiennictwo. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią do tego wydarzenia publikacją jak np. „Święty Jan Paweł II”. Na jej kartach znajdziemy życiorys tego wielkiego Polka oraz litania i modlitwy.
Jeśli chodzi o sam życiorys to ma on dość specyficzny charakter. Autorka opowiada o papieżu rozpoczynając od lat szkolnych aż do chwili śmierci. Da się przy tym odczuć, że jej słowa płyną z głębi serca jakby mówiła o kimś bliskim, domowniku, którego kochała a teraz tą miłością chce podzielić się z innymi. W swej opowieści nie podaje więc dat, skupia się natomiast na osobie świętego, jego wielkości, mądrości i tym wszystkim czym wpłynął na obecny wizerunek świata i każdego człowieka.
W części drugiej zaprezentowała natomiast litania i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w tym modlitwy w intencji rodziny, chorych oraz młodzieży czyli tematach niezwykle papieżowi bliskich.
Publikacja jest dość skromnych rozmiarów. Jest więc bardzo poręczna, dzięki czemu może nam bez problemu towarzyszyć na co dzień. Wydanie jest przy tym bardzo solidne dlatego też posłuży przez długie lata. Myślę, że publikacja odpowiada na aktualne potrzeby, w końcu do kanonizacji doszło niespełna dwa miesiące temu. Karol Wojtyła to postać niezwykle bliska każdemu Polakowi, który już na zawsze, choćby poprzez modlitwę, będzie przy nas.
Gorąco zachęcam do lektury …
Moja ocena 9/10

 

Brak komentarzy: