czwartek, 26 czerwca 2014

"Pszczoły. Poradnik hodowcy. Wyd. II" Werner GekelerWydawnictwo: RM

Rok wydania: 2014

Format: 165 x 210 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron: 176

Cena: 24,90 zł


Pszczoły to niezwykłe owady. Mimo, że nierzadko budzą strach wywołują w ludziach ogromną sympatię i szacunek. Założenie własnej pasieki od zawsze było moim marzeniem. Wiem jednak, że nie jest to proste przedsięwzięcie, wymaga bowiem niemałych nakładów pracy, zaangażowania czy odpowiedniego wyposażenia, pomijając sam koszt jego zakupu.
Przed rozpoczęciem hodowli warto na pewno zasięgnąć porady osób bardziej doświadczonych lub po prostu zaopatrzyć się w fachową literaturę autorstwa praktykującego mistrza pszczelarstwa Wernera Gekelera pt. „Pszczoły. Poradnik hodowcy”.
Jest to publikacja skierowana zarówno do początkujących pszczelarzy jak i tych posiadających małe doświadczenie w tej dziedzinie. Osoby, które rozpoczynają przygodę z pszczołami na pewno zainteresują informacje typowo teoretyczne jak np. biologia pszczoły miodnej, rok pszczelarski, pożywienie czy przygotowanie i lokalizacja ula. Autor udziela również czytelnikowi bardziej praktycznych porad. Opowiada dość szczegółowo o produkcji i pozyskiwaniu miodu czy wosku, instruując o kolejnych etapach pracy krok po kroku. Omawia też choroby pszczół, ich wędrówki i zagrożenia jakie napotykają na swej drodze. Na koniec kilka stron poświęca prawu i przepisom, które każdy szanujący się pszczelarz powinien znać i przestrzegać.
Osoby posiadające już pasiekę również znajdą  w tej książce kilka naprawdę interesujących wskazówek. Jej autor bowiem bardzo drobiazgowo objaśnia każdy z aspektów pszczelarstwa czerpiąc swe informacje z własnych długoletnich obserwacji i doświadczeń. Jednym słowem wie o czym mówi i potrafi to dość jasno przekazać innym pasjonatom.
Publikacja zdecydowanie wzbogaciła moją wiedzę. Świat pszczół zachwyca złożonością a te maleńkie owady swą pracowitością, organizacją i mądrością. Książka jest wręcz kopalnią wiedzy i na pewno może okazać się bardzo pomocna na każdym etapie pracy w pasiece.
Jeżeli więc interesuje was tematyka pszczelarstwa sięgnijcie po tę właśnie książkę. Jej autor odpowiada w niej niemal na wszystkie nurtujące pytania w tej dziedzinie i z pasją opowiada o swej pracy.
Naprawdę rewelacyjne wydanie. Polecam ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: