poniedziałek, 2 czerwca 2014

"Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zabawy i podróżowanie" Joanna KrzyżanekWydawnictwo: Święty Wojciech

Rok wydania: 2011

Oprawa: twarda

Liczba stron: 64

Format: 195 x 195 mm

Cena: 22 zł
 

Nasza planeta zaskakuje i fascynuje nie tylko dzieci, jednak to one są najdociekliwszymi obserwatorami i zadają swym rodzicom częstokroć morze pytań. Rodziców, którzy pragną zaspokoić rządzę wiedzy swoich pociech zachęcam  do zwrócenia uwagi na publikację autorstwa cenionej polskiej pisarki Joanny Krzyżanek „Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zabawy i podróżowanie. Tomik 4”.
Ta niepozorna publikacja kryje w swym wnętrzu wiele ciekawych i praktycznych porad. Maluchy wraz z autorką spróbują okiełznać czas czytając o porach roku, miesiącach czy dniach tygodnia. Wyruszą też w podróż dookoła świata odkrywając układ słoneczny, kontynenty czy kierunki świata. Najmłodszych do swojego ogrodu zaprosi również Pani Paprotka, która zaznajomi je z pielęgnacją i uprawą najpopularniejszych roślin ogrodowych a także podpowie jak stworzyć miniaturowe ogródki we własnym domu. Ekolog, Pani Pliszka, wzbogaci natomiast wiedzę dzieci odnośnie dbania o naszą zieloną planetę. Dzieci dowiedzą się także z książki jak pomyślnie zorganizować piknik, o czym warto pamiętać i jak przyrządzić kilka smakołyków na tę właśnie okazję. Na koniec autorka zaproponuje maluchom kilka pomysłów na przegnanie nudy w zależności od pory roku.
Autorka książki zaraża dzieci niebywałą radością jaką daje odkrywanie dobrodziejstwa naszej planety. Przyroda wokół nas na ogół jest piękna i zielona jednak pisarka zwraca uwagę dzieciom, że to właśnie od każdego z nas zależy czy taka pozostanie.
Publikacja zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Właściwie sięgając po nią nie byłam do końca pewna co znajdę w środku. Ogólny pomysł na książkę bardzo mi się jednak spodobał. Jej wnętrze jest bardzo dziecinne a zarazem nowoczesne. Informacje natomiast różnorodne i ciekawe, oparte w dużej mierze o zabawę, która poza tym, że cieszy dzieci uczy je podstawowych wiadomości o funkcjonowaniu naszej pięknej planety. Na uwagę zasługują też ilustracje, które odbiegają co prawda od tych tradycyjnych bajkowych obrazków z popularnej literatury dziecięcej, jednakże są oryginalne i co najważniejsze bardzo spodobały się moim dzieciom. Prezentują się wręcz zabawnie dodając lekturze uroku i charakteru. Wracając natomiast do tekstu to muszę dodać jeszcze, że nie jest on ani monotonny ani zbyt długi. Informacje są kilkuzdaniowe każdorazowo przeplatane ilustracjami. Ten układ sprawia, że lektura jest przystępna co zachęca maluchy do zdobywania cennej wiedzy.
Myślę, że warto zainteresować się prezentowana publikacją by poszerzać horyzonty dzieci już od najmłodszych lat.
W serii ukazały się również takie tytuły jak: "Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Jedzenie i świętowanie", "Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie" oraz "Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Bezpieczeństwo i wychowanie"
Polecam ;)
Moja ocena 9/10


Brak komentarzy: