niedziela, 15 czerwca 2014

„Miłosierdzie Boże. Koronka”Wydawnictwo: PROMIC

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2014

Format: 88 x 152 mm

Liczba stron: 56

Cena: 6,90 zł


Jezus objawiając się św. Siostrze Faustynie Kowalskiej 13 września 1935 roku podyktował jej treść koronki, odmawianie której ma pomóc chrześcijanom w pojednaniu z Bogiem. Koronka jest zbiorem modlitw powtarzanych określoną liczbę razy, wzór których znaleźć można w kieszonkowym wydaniu opracowanym przez Wincentego Łaszewskiego pt. „Miłosierdzie Boże. Koronka” Wydawnictwa Księży Marianów.
Jezus Chrystus polecił Siostrze Faustynie (1905 – 1938) odmawianie koronki każdego dnia, najlepiej o 15, czyli godzinie Jego męczeńskiej śmierci. Ów modlitwa odmawiana zaś w intencji chorych i konających ma zagwarantować im dostąpienie miłosierdzia i łaski Bożej („Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny" Dz. 1541). Każdy kto modli się koronką odwołuje się do tajemnicy misterium paschalnego czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa: „Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą" (Dz. 1128).
Książeczka choć tak niepozorna na pewno może okazać się bardzo pomocna. Modlitwa zaś jaka znajduje się na jej kartach przyniesie potrzebującym światło i nadzieję. Jest to bardzo wyjątkowa publikacja. Zachęcam do zapoznania się z jej treścią każdego kto z odmawianiem koronki ma trudności lub po prostu chciałby wręczyć bliskim tak wartościowy prezent. Na pewno warto ;)Brak komentarzy: