wtorek, 24 czerwca 2014

"Małe księżniczki. Gwiazda królowej" Bianca Belardinelli

Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2010

Oprawa: twarda z gąbką

Liczba stron: 64

Format: 190 x 220 mm

Cena: 18,80 zł
Chyba każda mała dziewczynka lubi wsłuchiwać się w historie o księżniczkach wyobrażając sobie, że sama jest jedną z nich. Wyobraźnię maluchów w tym przypadku  na pewno uruchomi książka pt. „Małe księżniczki. Gwiazda królowej”. Na jej stronach dzieci znajdą pełną ciepła i uroku bajkę o królu, królowej oraz ich trzech córkach – księżniczkach.
Zbliżają się urodziny królowej, bardzo wyjątkowy dzień dlatego w zamku panuje małe zamieszanie. Królowa nie może zobaczyć przecież swojego prezentu przed urodzinami. Tajemnica która połączyła króla i małe księżniczki jest bardzo ekscytująca. Za wszelką cenę nie mogą dać po sobie poznać, że planują dla królowej wielką niespodziankę.
Cała historyjka jest pełna ciepła i pozytywnej energii a zarazem zabawna i bardzo dziewczęca. Jej bohaterowie natomiast niezwykle serdeczni i sympatyczni. Śmiało można by rzec, że prezentują model zwykłej pełnej rodziny z iście wyidealizowanymi relacjami i zachowaniami. Nie oznacza to jednak, że małym księżniczkom nie zdarza się czasem spóźnić na kolację czy delikatnie narozrabiać. Owszem i takie sytuacje mają tu miejsce. Ważne jest jednak, że całą rodzinę łączy silna więź emocjonalna, świetnie się rozumieją i wspierają …

Książka napisana jest lekkim, barwnym językiem. Jest ciekawa i wciągająca, a jej karty przepełniają bajecznie kolorowe ilustracje. Lektura opatrzona jest też typowo dziewczęcą szatą graficzną. Wszystko to sprawiło, że bardzo spodobała się moim córkom. Już sama okładka wprawiła je w zachwyt, który co najważniejsze nie mijał w miarę czytania ;)
Po tę książeczkę na pewno sięgniemy jeszcze nie raz. Zachęcam więc gorąco do lektury i zainteresowania innymi tytułami z serii Małe księżniczki: Wielki bal, Przygody w zamku, Turniej Królestwa Złotej Lilii oraz Kolorowanka, Zabawa z naklejkami, Uczę się – zabawy i kolorowanki.
Moja ocena 10/10


 

Brak komentarzy: