niedziela, 29 czerwca 2014

"Kuba i czarodziejskie nożyczki" Katarzyna ChrzanowskaWydawnictwo: Novae Res

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 76

Oprawa: twarda

Format: 145 x 205 mm

Cena: 24 zł

Wyobraźnia dziecka nie zna granic, wiedzą o tym wszyscy rodzice. Ta niebywała umiejętność sprawia, że dla maluszków wszystko wydaje się być realne i możliwe do osiągnięcia, i to jest piękne. Bardzo lubię bajki, które mają w sobie magię, tajemniczość i potrafią porwać nie tylko młodego czytelnika. Ogromne wrażenie zrobiła więc na mnie książka debiutującej pisarki Katarzyny Chrzanowskiej pt. „Kuba i czarodziejskie nożyczki”.
Jej tytułowy bohater za sprawą czarodziejskich nożyczek odbywa podróż do magicznej krainy. W miejscu tym zawsze świeci słońce a jego mieszkańcami są porzucone i zapomniane zabawki oraz inne stworki. Tu właśnie stworzyły swoją oazę spokoju i radości, tutaj króluje dobro i każdy jest szczęśliwy, każdy żyje w otoczeniu przyjaciół. Kuba jest zaledwie drugim chłopcem w historii, któremu dane było to zobaczyć …
Myślę, że każdy z nas marzy czasem by znaleźć się w takiej właśnie krainie, miejscu iście idealnym, bez przemocy i nienawiści, otoczony przyjaciółmi. Przygoda z tą właśnie lekturą była więc niezwykła, napełnia czytelnika pozytywną energią i mimowolnie wywołuje uśmiech na twarzy. Jest to wszak przede wszystkim opowieść o wielkiej i prawdziwej przyjaźni, której nie może zniszczyć nawet najdłuższa rozłąka.
Tekst książki jest zrozumiały i przystępny dla najmłodszych a wartka akcja nie pozwala się nudzić, wręcz nie pozwala oderwać się od lektury. Jej karty co jakiś czas zdobią barwne ilustracje, niezwykle ważny element literatury dziecięcej.
Na pewno warto sięgnąć po prezentowany egzemplarz. Jest on w stanie rozpalić do czerwoności wyobraźnię każdego dziecka. Gorąco zachęcam więc do lektury ;)
Moja ocena 9/10 
Brak komentarzy: