poniedziałek, 23 czerwca 2014

„Księga odkrywcy. Tajemnice zwierząt” A. Kleinelümern-Depping, S. RudowiczWydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2013

Oprawa: twarda

Format: 224 x 224 mm

Liczba stron: 128

Cena: 29,90 zł


Świat zwierząt fascynuje nie tylko dzieci. Kontakt ze zwierzętami do dla nich niebywała atrakcja. Nie zdziwiłam się więc, gdy moje maluchy zapałały ogromną sympatią do publikacji „Księga odkrywcy. Tajemnice zwierząt”. W lekturze tej czytelnik znajdzie charakterystykę wielu gatunków, które to autorzy posegregowali w 7 rozdziałach: W lesie, W ogrodzie, W zagrodzie, W domu, Na sawannie, W lesie deszczowym oraz W morzu i na lądzie. Omawiając owe zwierzaki poza typowo ogólną charakterystyką i upodobaniami danego gatunku autorzy każdorazowo wspominają o ich wielkości, wadze, występowaniu czy pożywieniu dodając przy tym kilka fascynujących faktów i ciekawostek.
Ponadto na kartach książki znajdują się fotografie każdego omawianego zwierzaka w naturalnym ubarwieniu.
Czytelnik nie czuje się zbytnio przytłoczony informacjami ze względu na to, że tekst nie jest monotonny. Wiadomości są raczej ogólnikowe aczkolwiek wydaje mi się, że dla dzieci jest ich wystarczająco dużo. Ogólnie podoba mi się więc cała przejrzysta i uporządkowana szata graficzna, która niewątpliwie pomaga w przyswojeniu wiedzy ale i zwyczajnie uprzyjemnia jej zdobywanie.
Co ciekawe na ostatnich stronach publikacji znajdują się zagadki obrazkowe mające za zadanie po części utrwalenie wiadomości a po części dostarczenie rozrywki młodemu czytelnikowi. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Po takiej lekturze odkrywanie świata czy tropienie zwierzaków w ich naturalnym środowisku będzie stanowiło dla najmłodszych wspaniałą zabawę. Warto poznawać tajemnice zwierząt a ich obserwowanie bynajmniej naszej rodzinie sprawia masę radości.
Polecam prezentowaną lekturę tym bardziej, że wakacje już tuż tuż. Kto wie co uda się nam dojrzeć podczas wakacyjnych wojaży. Miło będzie zaskoczyć rodzinę posiadaną wiedzą i zabrać w podróż tak interesującą lekturę. Zachęcam do odkrywania tajemnic zwierząt ;)
Moja ocena 9/10

Brak komentarzy: