sobota, 14 czerwca 2014

„Fancy Nancy niebywale wyjątkowa dziewczynka” Jane O\'ConnorWydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32

Format: 240 x 195 mm

Cena: 12,56 zł


Każda dziewczynka chętnie sięga po książeczki, które wyróżniają się na półce, przykuwają wzrok, połyskują i są bardziej dziewczęce. Dlatego właśnie gdy w rączki moich córek wpadła książka „Fancy Nancy niebywale wyjątkowa dziewczynka” były nią oczarowane.
Nancy to mała dziewczynka uwielbiająca wyróżniać się w tłumie. Lubi fantazyjne stroje i wymyślne słówka a swój pokój urządziła w naprawdę wyjątkowym stylu. Jej wygląd przypomina troszkę szalone przebranie na bal karnawałowy. Tej dziewczynce zdecydowanie nie brakuje wyobraźni. W książce Nancy opowiada o sobie i swojej rodzinie. Tłumaczy jak odróżnić rzeczy zwyczajne od wyjątkowych rewelacyjnie się przy tym bawiąc. Jej entuzjazm udziela się również czytelnikowi.
Cała publikacja jest wręcz urocza. Co prawda tekstu nie ma tu zbyt wiele, zaledwie kilka linijek na każdej stronie, jednakże czyta się go z wielkim zainteresowaniem. Zdecydowanie dominują natomiast ilustracje, które są bardzo fantazyjne, kolorowe i przykuwają uwagę dzieci. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć o rewelacyjnej okładce, która jak magnes przyciąga do siebie rączki każdej małej dziewczynki.
Fancy Nancy to bardzo żywiołowa i zabawna dziewczynka, która bawi już dzieci niemal na całym świecie. W Polsce nakładem wydawnictwa Papilon ukazały się łącznie cztery pierwsze tomiki z serii: „Fancy Nancy i wytworny szczeniaczek”, „Fancy Nancy. Witaj motylku” oraz „ Fancy Nancy. Najpiękniejsza lalka na świecie”. Podobno niebawem maja ukazać się kolejne części. Niewątpliwie i one znajdą swych entuzjastów. Moje dziewczyny są tego najlepszym przykładem. Nancy podbiła nasze serca a przy okazji dostarczyła wiele radości niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzy.
Tak oryginalna publikacja nie trafia się często dlatego tym bardziej zachęcam do zwrócenia na nią uwagi.
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: