środa, 14 maja 2014

"Wędkarstwo słodkowodne" John WilsonWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 96

Oprawa: twarda

Format: 215 x 300 mm

Cena: 19,99 zł

Wędkarstwo to niewątpliwie bardzo pasjonujące hobby dostarczające swym entuzjastom na równi zastrzyku emocji jak i wyciszenia jednocześnie. John Wilson oddał się tej pasji bez reszty zdobywając jednocześnie bezcenne umiejętności podparte fachową wiedzą. Swym doświadczeniem dzieli się z innymi na antenie telewizyjnej oraz w swych licznych publikacjach. Jego książka „Wędkarstwo słodkowodne” jest kopalnią rad i wskazówek skierowanych szczególnie do osób nieco mniej obeznanych z tematem.
Publikacja podzielona jest na 3 rozdziały. W pierwszym z nich autor charakteryzuje najpopularniejsze gatunki spotykane w polskich wodach słodkich jak brzana, leszcz, karp, karaś, amur, sum, kleń, węgorz, lipień, okoń, szczupak, płoć, jelec, wzdręga, złota orfa, lin, pstrąg, łosoś, troć atlantycka i sandacz.
W drugim objaśnia techniki połowu z łódki zarówno stojącej, swobodnie dryfującej jak i trollingu.
Dział trzeci zawiera wskazówki odnoszące się do podstawowego sprzętu używanego do połowu, tj. wędziska, kołowrotka, żyłki oraz innych niezbędnych akcesoriów tak byśmy byli odpowiednio przygotowani na każdą zaistniałą ewentualność.
Cała publikacja jest wręcz kopalnią wiedzy, wykorzystując którą odbiorca ma szansę nie tylko na owocne połowy ale również fachowe i etyczne podejście do wędkarstwa. Szczególnie o etyce nie wolno nam zapominać.
Książka jest też ciekawie ilustrowana. Znajdują się w niej ilustracje sprzętu, omawianych technik tak by łatwiej było je pojąć oraz fotografie złowionych okazów.
Jest to bardzo wyczerpujące i ciekawe wydanie. Zawiera wszystkie potrzebne wędkarzowi informacje i wprowadza tych mniej doświadczonych na głębokie wody. Robi to natomiast stopniowo tak by na tych wodach czytelnik czuł się w pełni przygotowany zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym.
Polecam ;)
Moja ocena 9/10 
 

Brak komentarzy: