piątek, 23 maja 2014

"Reksio. Wesołe przygody. Książka z szablonami"Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 32

Format: 220 x 220 mm

Oprawa: miękka

Cena: 13 zł


Z sentymentem wspominam kreskówki, których głównym bohaterem był piesek o imieniu Reksio. Kochają go również dziś moje dzieci. Na szczęście bajka ta nadal pojawia się na ekranach TV. Reksia można znaleźć też na kartach książek wydawnictwa Papilon. Pewnie więc wszystkich miłośników tego uroczego psiaka zainteresuje fakt, że pojawiła się „Książka z szablonami. Reksio. Wesołe przygody”.
Dzieci znajdą w niej plastikowe szablony a na nich aż 19 wzorków nawiązujących do kreskówki. Wśród nich oczywiście nie brakuje tytułowego bohatera. Szablony są zdecydowanie wytrzymałe a przy ich użyciu można tworzyć niezliczoną liczbę arcydzieł ;)
Do szablonów dołączony jest notes na spirali z 15 kartkami na których zaakcentowano w rogu Reksia i jego przyjaciół z podwórka. Okładkę tylną stanowi gruba tektura dzięki czemu można bawić się szablonami w dowolnym miejscu.
Moje dzieci codziennie sięgają po kredki dlatego zeszyt z szablonami bardzo je zainteresował. Nie bez znaczenia była oczywiście sama jego tematyka. Maluchy przy jego pomocy uczą się precyzji i rozwijają zdolności manualne. Sprawia im to mnóstwo radości a to najważniejszy argument przemawiający za tym, że publikacja przypadła im do gustu.
Zachęcam do jej bliższego poznania i zabawy z Reksiem ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: