sobota, 24 maja 2014

"Pusio chihuahua" / "Doberman Dżeki" Andrzej MonastyrskiWydawnictwo: MD

Format: 155 x 145 mm

Oprawa: sztywnostronicowa

Liczba stron: 12

Rok wydania: 2014

                                                                                       Cena: 1,80 zł


Dzieci swoją przygodę z wielką literaturą rozpoczynają małymi kroczkami zazwyczaj od książeczek tzw. kartonówek. Tak bynajmniej jest w przypadku moich maluchów ;)
Dziś chciałabym opowiedzieć o dwóch książeczkach tego właśnie typu, tj. "Pusio chihuahua" oraz "Doberman Dżeki". Autorem obu tych egzemplarzy jest Andrzej Monastyrski.
W obu tych publikacjach maluchy znajdą bajecznie kolorowe a jednocześnie nieskomplikowane ilustracje oddające w zupełności ich treść. Tej natomiast, co prawda nie ma zbyt wiele, aczkolwiek dla najmłodszych jest to powiedziałabym ilość w zupełności wystarczająca ;)Tekst stanowią rymowane wierszyki o regularnych rymach, które króciutko opisują bohaterów, czyli w tym wypadku dwa urocze psiaki, ich wygląd i ogólny charakter.
Prezentowane książeczki szczególnie zainteresowały moją najmłodszą córkę. Na szczęście są wytrzymałe na różne dziecięce zabawy typu gryzienie czy rwanie więc posłużą pewnie na długo. A, że swą kolorystyką przyciągają maluchy, na pewno nie będą zbierać kurzu na naszej półce ;)
Myślę więc, że obie te książeczki są godne polecenia i warto oswajać z nimi dzieci już od najmłodszych lat. A, że maluchy kochają zwierzaki ich tematyka jest jak najbardziej trafiona. 
W serii ukazały się ponadto dwa inne tytuły "Bunio Bokser " oraz "Chart na nartach".
 Polecam ;)
Moja ocena 8/10

Brak komentarzy: