środa, 28 maja 2014

"Ptaki"Wydawnictwo: MD

Oprawa: sztywnostronicowa

Format: 155 x 145 mm (zaokrąglone narożniki)

Liczba stron: 12

Cena: 1,80 złKartonówki są nieocenioną formą książek gdy mamy w domu najmłodsze, kilkuletnie dzieci. Wytrzymałe na dziecięce zabawy długo towarzyszą maluchom w zabawie oraz poznawaniu świata. Ciekawym przykładem jest np. seria książeczek „Świat zwierząt” w skład której wchodzą takie tytuły jak "Ptaki", „Owady”, „Zwierzęta domowe” oraz „Dzikie zwierzęta”. Dziś kilka słów na temat kartonówki o ptakach.
Na jej grubych kartach najmłodsi znajdą kilka słów na temat różnych gatunków ptaków czyli jaskółkach, gołębiach, maskonurach, pingwinach, kaczkach, łabędziach, papugach czy tukanach. Pod każdą chmurką z tekstem znajdują się bajecznie kolorowe ilustracje całych ptasich rodzin.
Lektura zainteresowała szczególnie moją najmłodszą, dwuletnią córkę, która uwielbia tego typu książeczki. Widzę też, że chętnie sięga po nią sama oglądając sympatyczne obrazki. Myślę, że jest to bardzo dobra metoda na naukę połączoną z zabawą. Dzieci ani się spostrzegą a już nauczą się nazw ptaków i będą potrafiły opisać chociażby ich wygląd.
Na pewno seria godna jest zainteresowania a przy tym przystępna i ciekawa dla dzieci.
Polecam ;)
Moja ocena 9/10
  


Brak komentarzy: