sobota, 17 maja 2014

„Pinokio” / „Alicja w Krainie Czarów” ilustracje: Manuela AdreaniWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Format: 295 x 365 mm

Oprawa: twarda

Liczba stron: 80

Cena: 29,90 zł


Jest wiele bajek, które pamiętam z dzieciństwa i do których chętnie powracam po latach z sentymentem.  Ogromnie interesujące wydały mi się już na pierwszy rzut oka dwie najnowsze publikacje wydawnictwa Olesiejuk. Pierwsza z nich to napisana na motywach powieści Carla Collodiego „Pinokio”, druga natomiast oparta na motywach powieści Charlesa Lutwidge’a Dodgsona (pseudonim Lewis Carroll) „Alicja w Krainie Czarów”. Obie te książki połączyły niesamowite ilustracje autorstwa uhonorowanej wieloma nagrodami włoskiej artystki Manueli Adreani. Dzięki nim opowieści te nabrały współczesnej świeżości, magii i barw. Zdumiewający efekt wizualny.
Pinokio to jak pewnie każdy pamięta, drewniany pajacyk wystrugany przez Dżepetta. Chłopiec jest troszkę zagubiony, jego wybory natomiast tak jak to w życiu bywa, pociągają za sobą szereg konsekwencji w wyniku których doznaje przemiany zarówno fizycznej jak i psychicznej odkrywając swą właściwą drogę i cel życia.
Alicja natomiast wyrusza w podróż do fantastycznej krainy czarów, w której wszystko jest możliwe i panują zupełnie inne zasady niż w realnym świecie. Można urosnąć lub zmaleć od jedzenia i przeżyć naprawdę niebywałe przygody. Co ciekawe kraina jest na wyciągnięcie ręki i tak naprawdę każdy może ją odwiedzić … w swych snach.
Obie te historie mimo upływu lat zachwycają kolejne pokolenia. Nic w tym dziwnego gdy do czynienia mamy z wydaniem tak dużego formatu. Wielkoformatowość oznacza w tym wypadku jednak nie tylko duży rozmiar publikacji ale przede wszystkim przepiękny, oryginalny i budzący zachwyt całokształt wydania. Dlatego właśnie moje dzieci pokochały obie te książeczki ;)
Polecam
Moja ocena 10/10

2 komentarze:

Maluszkowe Inspiracje pisze...

Przepiękne są te książki, też je mamy i przepadam za nimi :-)

Emma Tetka pisze...

Rzeczywiście bardzo udane są oba te wydania ;)