czwartek, 29 maja 2014

„Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej” / „Modlitwa Różańcowa”Wydawnictwo: Promic

Rok wydania: 2007

Liczba stron: 40

Oprawa: miękka

Format: 140 x 143 mm

Cena: 4 zł


Wydawnictwo: Promic

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 30

Oprawa: miękka

Format: 75 x 115 mm

Cena: 3,50 zł

W 1813 roku pod Lipskiem Matka Boska ukazała się rannemu żołnierzowi (fot. obok, obraz wykonany własnoręcznie) Tomaszowi Kłossowskiemu zlecając mu odnalezienie cudownego obrazu z Jej wizerunkiem. Ów żołnierz kilkanaście lat po tym wydarzeniu odnalazł obraz pod Częstochową i zawiesił na sośnie w puszczy pod Licheniem. Historia ta zapoczątkowała kult Najświętszej Panienki z lasu grąblińskiego. Do Lichenia przybywają w konsekwencji każdego roku niezliczone rzesze wiernych by przed cudownym obrazem Maryi pomodlić się prosząc o łaskę i pocieszenie.
Więcej informacji na temat cudownych objawień Maryjnych w lesie pod Licheniem a także nowennę, litania i suplikacje do Matki Bożej Licheńskiej, Królowej Polski znajdziemy w niepozornej książeczce „Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej”.
Niewielkich rozmiarów publikacja sprawdzi się chociażby w czasie pielgrzymki do Lichenia ale na pewno nie tylko. Wszak modlić można się wszędzie. Maryja w swych późniejszych objawieniach Mikołajowi Sikatce, nie raz podkreślała, że każdy kto przed Jej obrazem będzie prosić o łaskę znajdzie pocieszenie a jego prośby zostaną wysłuchane. Nakazała również aby odmawiać różaniec rozważając jednocześnie życie i mękę Pana Jezusa. 
W tym miejscu proponuję natomiast publikację „Modlitwa Różańcowa”. W niej czytelnik znajdzie informację jak należy właściwie odmawiać różaniec. W dalszej części przypomnienie kolejnych tajemnic różańca (Radosnych, Światła, Bolesnych i Chwalebnych), dni w które należy je odmawiać, podstawowe modlitwy różańcowe (Wierzę w Boga, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, Ojcze nasz) oraz odpusty różańcowe.
Myślę, że warto zwrócić uwagę na obie te publikacje. Ich zaletą jest też maleńki rozmiar dzięki czemu zmieszczą się bez problemu w kieszeni. Szczególnie druga z omawianych publikacji prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Modlitwa jest indywidualną formą rozmowy z Bogiem, kluczem i drogą do Boga. Jest to nieodłączny element naszej wiary, warto więc zainteresować się omawianymi książkami tak by np. zachęcić do modlitwy choćby młodsze pokolenie, pokazać, że modlitwa wcale nie musi być nudna.
Moja ocena 10/10

1 komentarz:

EDMONTON pisze...

Prośba O Modlitwe za zmarłych i poszkodowanych w atakach terrorystycznych
w imieniu jezusa chrystusa