piątek, 16 maja 2014

"Liczenie jest fajne!"Wydawnictwo: MUZA

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 32

Format: 215 x 215 mm

Cena: 13,99 zł
 
Każdy maluch prędzej czy później musi nauczyć się liczyć. Na pewno warto zachęcać i wspierać dzieci w zdobywaniu tych umiejętności. Myślę więc, że interesującym sposobem może okazać się w tym wypadku zabawa i to koniecznie na wesoło. Ciekawym pomysłem jest np. książka „Liczenie jest fajne”
Publikacja ta jest zbiorem 9 krótkich rymowanych wierszyków różnych autorów. Wśród nich dzieci znajdą takie utwory jak: Trudny rachunek Juliana Tuwima, Tabliczka liczenia dla lenia Urszuli Kozłowskiej, Gdybym miał dziesięć rąk… Joanny Kulmowej, Sum Jana Brzechwy, Podzielaczek Agaty Widzowskiej, Nad jeziorem Barbary Lewandowskiej, Sto Joanny Papuzińskiej, Dzik liczy w dziczy Izabeli Mikrut oraz Dziesięcioro murzyniątek Antoniego Marianowicza.
Każdy z nich oswaja maluchy z liczeniem czyniąc tę umiejętność elementem rozrywki i dobrej zabawy. Wierszyki szybko wpadają w ucho, stosunkowo łatwo je zapamiętać i powtórzyć. Urozmaicają je bajecznie kolorowe i troszkę zwariowane ilustracje. Całe wydanie prezentuje się natomiast bardzo solidnie i z pewnością długo posłuży maluchom.
Moim dzieciom cały zbiorek zdecydowanie przypadł do gustu. Wywołał też niejednokrotnie uśmiech na twarzy. Myślę więc, że warto zapoznać z nim dzieciaczki i sprawić by nauka sprawiała im po prostu przyjemność i aby umiały dostrzec potrzebę jej zdobywania. Polecam ;)
Moja ocena 9/10

Brak komentarzy: