piątek, 2 maja 2014

"Historia Polski" Bogusław BrodeckiWydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

Format: 240 x 310 mm

Liczba stron: 100

Cena: 15,90 zł

O historii Polski można by opowiadać bardzo długo. Jest przecież o czym. Każdy Polak jest wręcz zobowiązany do posiadania choćby podstawowej wiedzy na ten temat. Warto więc swą biblioteczkę zaopatrzyć w książkę która by tą wiedzą zawsze nam służyła i uzupełniała zapomniane fakty. Interesującą publikacją w kompleksowy sposób przybliżającą dzieje Polski jest książka Historia Polski. Ilustrowane dzieje Polski od czasów Mieszka I do współczesności.
Czytelnik znajdzie w niej szereg informacji począwszy od Geografii historycznej ziem polskich poprzez Dzieje narodu i państwa, Powstanie Warszawskie, Przemiany klimatyczne – cztery pory roku, Dzieje gospodarcze ziem polskich, Dzieje literatury, Dzieje sztuki, Dzieje muzyki, Kościół w Polsce, Parki narodowe w Polsce, Najpiękniejsze polskie zamki, Skarby wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, Najpiękniejsze polskie ogrody historyczne aż po Dzieje turystyki.
Obszerny tekst napisany drobną czcionką wzbogacają kolorowe mapy oraz ilustracje ukazujące nasze narodowe dziedzictwo. Język jest natomiast bardzo interesujący, wręcz pasjonujący. Czytając ma się uczucie jakby autor mówił bezpośrednio do nas stojąc tuż obok.
Publikacja różni się od tradycyjnych podręczników historii. Czytelnik znajdzie w niej również informacje o nadal istniejących zabytkach, pamiątkach czy miejscach cieszących się świetnością lata temu, zgłębi przemiany kulturalne, religijne oraz pozna styl życia zarówno wielkich władców jak i zwykłych ludzi oraz sylwetki osób, które szczególnie zasłużyły się dla kraju.
Książka ta jest więc skarbnicą wiedzy obrazującą dzieje naszego kraju. Świetnie sprawdzi się w szkole ale będzie też wciągającą lekturą dla każdego Polaka. Autor odnosi się w niej przecież do naszych korzeni, tradycji i przemian, które ukształtowały obecnie istniejący kraj i obecnych Polaków.
Co ciekawe jest solidnie wydana. Sama już oprawa zachęca do zajrzenia w jej karty. Myślę, że każdy kto pokusi się o to będzie usatysfakcjonowany ogromem wiadomości jakie w niej znajdzie. Polecam ;)
Moja ocena 9/10Brak komentarzy: