czwartek, 1 maja 2014

"Geografia praktyczna – Trzęsienie ziemi"Wydawnictwo: MD

Rok wydania: 2012

Liczba stron: 32

Oprawa: twarda

Format: 210 x 280 mm

Cena: 6 zł

Trzęsienia ziemi nawiedzają różne zakątki ziemi powodując nierzadko zniszczenia na ogromną skalę. Mimo, że  nasz kraj jest pod tym względem bezpieczny warto poznać kilka ciekawostek na ich temat. Przybliża je w interesujący sposób książka Geografia praktyczna – Trzęsienie ziemi
Czytelnik dowiaduje się z niej jak powstają trzęsienia ziemi oraz które tereny są nimi zagrożone. Poznaje też sposoby pomiaru określające ich wielkość w skali Richtera oraz zagrożenia będące konsekwencją trzęsień czyli tsunami, lawiny czy pożary. Dowiaduje się również czy ich przewidywanie jest w ogóle możliwe, a jest to zaledwie mała część tego co kryje prezentowana książka.
Zrozumiały, zwięzły tekst oraz jasny układ sprawiają, ze bez problemu odnajdziemy w lekturze potrzebne informacje. Publikację wzbogacają liczne ilustracje pomagające zrozumieć temat oraz niemoc człowieka w spotkaniu z żywiołem.
Książka jest rewelacyjną pomocą dydaktyczną. Myślę jednak , że obrazuje tak ciekawy temat, że jej treść zainteresuje również nieco starszych czytelników.
O trzęsieniach ziemi regularnie donoszą media. Jestem więc przekonana, że warto poznać ich specyfikę oraz dowiedzieć się kilku faktów na ich temat. W tym celu zachęcam do zwrócenia uwagi na prezentowaną publikację.
W serii ukazało się ponadto 9 innych, równie interesujących tytułów ENCYKLOPEDII : Erozje, Klimat i pogoda, Ludzkość świata, Oceany i morza, Pustynie i niziny, Środowisko naturalne, Góry i wzgórza, Wulkany oraz Rzeki i źródła
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: