poniedziałek, 19 maja 2014

„Będę śpiewać Bogu” ks. Zbigniew PiaseckiWydawnictwo: Promic

Oprawa: miękka spiralowa

Format: 145 x 205 mm

Rok wydania: 2010

Liczba stron: 180

Cena: 25,90 zł


Dziecko modli się jak może, zawsze jednak modlitwa ta jest szczera i pochodzi prosto z serca. Dzieciaczki chętnie też śpiewają przeróżne pieśni religijne, oczywiście pod warunkiem, że znają tekst i melodię.
„Będę śpiewać Bogu” do interesujący śpiewnik liturgiczny, który przyda się nie tylko dzieciom np. w trakcie Mszy świętej a także chociażby podczas lekcji katechezy. Ułatwi też, szczególnie początkującym gitarzystom, akompaniowanie do śpiewu ze względu na fakt iż każdy tekst zawiera prosty zapis nutowy.
Książka podzielona jest na kilka części odzwierciedlających każdy z okresów liturgicznych. Rozpoczyna ją Adwent a następnie przechodzimy do Wielkiego Postu, Wielkanocy i Okresu Zwykłego. W śpiewniku znajdują się też Śpiewy eucharystyczne do Serca Pana Jezusa, Śpiewy maryjne, Śpiewy do  świętego Stanisława Kostki, Piosenki katechetyczne oraz części stałe Mszy świętej.
Na końcu prezentowanej publikacji znajduje się alfabetyczny spis tytułów śpiewów, który z pewnością ułatwi szybkie odnalezienie pożądanego utworu. Ciekawym pomysłem jest natomiast spiralowa oprawa, dzięki której książka nie zamyka się i pozostaje otwarta zawsze na właściwej stronie.
W śpiewniku znajdują się różnorodne pieśni zarówno te bardziej jak i mniej znane, zarówno te tradycyjne jak i nowe co sprawia, że warto zwrócić na niego uwagę. Nie ma w nim co prawda tekstów kolęd, które chyba każdy śpiewać lubi, jednakże zawiera dość pokaźny zbiór innych różnorodnych i pięknych pieśni liturgicznych. Przejrzysty układ i opracowanie graficzne sprawiają, że korzystanie z niego jest łatwe i przyjemne. Na pewno sięgniemy po niego nie raz …
Moja ocena 9/10
 

Brak komentarzy: