niedziela, 25 maja 2014

"555 ŁAMIGŁÓWEK rozwijają wyobraźnię" Krzysztof WiśniewskiWydawnictwo: Bellona

Oprawa: miękka

Format: 165 x 235 mm

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 336

Cena: 11,90 zł


Moje dzieci uwielbiają książeczki z zagadkami. Dość szybko radzą sobie z ich wypełnieniem po czym proszą o kupno kolejnych. Znalazłam niedawno publikację, która posłuży im naprawdę na długo 555 ŁAMIGŁÓWEK rozwijają wyobraźnię. Brzmi ciekawie, prawda?
Książka, tak jak wskazuje jej tytuł, zawiera 555 różnorodnych łamigłówek typu labirynty, odnajdywanie różnic, liczenie, pisanie, nazywanie przedmiotów. Na każdej stronie znajduje się krótkie polecenie a pod nim czarnobiałe ilustracje przedstawiające zadanko dla dziecka.
Myślę, ze ich poziom dostosowany jest do umiejętności przeciętnych przedszkolaków. Mogą one mieć jedynie problem z odczytaniem polecenia lub pisaniem prostych słówek. Pozostałe łamigłówki nie powinny przedszkolakom sprawiać problemom.
Cała książeczka jest interesującą propozycją dla dzieci. Rozwija wyobraźnię, uczy i bawi. Jest też niezawodnym pomysłem na przepędzenie nudy. Każde dziecko znajdzie w niej coś co lubi bo wybór jest przecież ogromny.
Publikacja spodobała się moim maluchom co stwierdzam obserwując w jakim skupieniu i zainteresowaniu przy niej zasiadają. Widzę, że jest to strzał w dziesiątkę.
Polecam, bo warto wspierać rozwój własnych dzieci ;)
Moja ocena 10/10
Brak komentarzy: