czwartek, 8 maja 2014

"50 historii o księżniczkach"Wydawnictwo: Jedność

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 512

Format: 162 x 220 mm

Cena: 36,90 zł

Każda mała dziewczynka uwielbia opowieści o księżniczkach. Moje córki często wybierają bajki o tej właśnie tematyce przetrząsając swoją biblioteczkę. Dlatego w naszym domu bardzo ciepło została przyjęta książka, w której  w każdej z opowieści głównymi bohaterkami są właśnie księżniczki. Mam tu na myśli publikację pt. 50 historii o księżniczkach, którą opracował Tig Thomas. Sam jej tytuł brzmi już ciekawie i rozpala wyobraźnię a co dopiero gdy wkraczamy w baśniowy świat opowieści pełnych miłości, czaru i piękna.
Książka podzielona jest na 5 rozdziałów zatytułowanych kolejno: Najpiękniejsze z pięknych, Zaczarowane przygody, Odwaga i rycerskość, Najbogatsze i najbiedniejsze, I  żyli długo i szczęśliwie. Na każdy dział składa się po 10 opowieści. Historie te mają bardzo różnych autorów począwszy od Braci Grimm poprzez Josepha Jacobsa po przeróżnych twórców tradycyjnych baśni z różnych stron świata.
Dzięki prezentowanej publikacji maluchy mają okazję poznać m.in. księżniczkę Hiacyntę, córkę króla podziemia zaklętą w kwiat, odkryć tajemnicę 12 tańczących księżniczek, sposób na pozbycie się dokuczliwych chochlików czy starego Rinkranta, rabusia podstępnie więżącego w swym domu księżniczkę.
Oczywiście na kartach książki nie zabrakło również  królewicza, który dzielnie walczy o rękę swej wybranki. Zdarza się czasem też, że to właśnie ona niesie ratunek ukochanemu, jak chociażby w bajce Wiedźma z lasu, gdzie poświęcenie i odwaga młodej dziewczyny odczyniają zaklęcie rzucone przez wiedźmę na pewnego księcia.
Ta niesamowita książka kryje w sobie bardzo wiele przeróżnych historii pełnych przygód. Wydawca zadbał również o piękną, typowo dziewczęcą szatę graficzną. Zrozumiały i ciepły język w połączeniu z uroczymi i kolorowymi ilustracjami sprawiają, że lekturę tę, bynajmniej moje dzieci, po prostu pokochały. Warto też wspomnieć o imponującej połyskującej okładce, która również zdobyła nasze serca. Co równie ważne tekst napisany jest sporych rozmiarów czcionką co szczególnie młodsze dzieci zachęci do samodzielnego czytania poszerzając jednocześnie ich słownictwo.
Cała publikacja wywarła na nas bardzo dobre wrażenie. Jest ciepła i dziewczęca a historyjki wartościowe i pouczające. Jestem pewna, że spodoba się każdej małej księżniczce, która z błyskiem w oczach nie raz w swej wyobraźni spróbuje wcielić się w rolę którejś z jej bohaterek ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: