środa, 16 kwietnia 2014

"PIZZA XXL" Łukasz Woźniak

Wydawca Gry planszowej: Egmont

Wiek graczy: 6 - 106 lat

Ilość graczy: 2 - 5

Czas rozgrywki: 20 min.

Data wydania: 11.04.2014

Cena detaliczna: 19,90 zł

                                              Sklep Egmont: 17,91 złPIZZA XXL to typowa gra dla całej rodziny. Reguły są raczej proste więc nawet 4-5 letnie dzieci po ich uprzednim wytłumaczeniu dadzą radę ;) W niepozornym pudełku znajdują się dwa elementy gry: 16 składników (typu: ser, oliwki czy pomidor) oraz 12 pizz (każda inna). Dołączona jest też zrozumiała i konkretna instrukcja. Jeśli chodzi o jakość elementów są one jak najbardziej wytrzymałe i posłużą ku uciesze dzieci bardzo długo.
Gracz ma za zadanie ze składników zrobić pyszną pizzę. Kto jako pierwszy zdobędzie 3 pizze wygrywa całą rozgrywkę. Autor przewidział tu dwa warianty gry: pamięciowy i imprezowy.
My dość szybko opanowaliśmy całą rodziną zasady i zasiedliśmy do gry, która przyznam bardzo spodobała się szczególnie dzieciom. Najwięcej śmiechu było oczywiście gdy ktoś wylosował muchę i niestety z przygotowania pizzy wtedy nici. Kto chciałby pizzę z muchą ;)

 

Widzę też, że gra szybko się maluchom nie znudzi, gdy tylko nadarzy się okazja zapraszają do zabawy odwiedzających nas przyjaciół i rodzinę, co jest najlepszym dowodem na to, że jest ona interesująca, potrafi wciągnąć i po prostu się podoba. Myślę, że niska cena również jest w tym wypadku zachętą do kupna. Polecam grę i życzę udanej zabawy.
Moja ocena 10/10

 


Brak komentarzy: