czwartek, 10 kwietnia 2014

"Moja Biblia. Boża obietnica każdego dnia" K. Amiot, F. Campagnac, C. Raimbault, A. AvrilWydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 248

Format: 160 x 190 mm

Oprawa: twarda

Cena: 28 zł

Słowo Boże powinno być obecne w każdym domu. Każde dziecko powinno mieć możliwość poznawania Boga od najmłodszych lat, w sposób dla niego zrozumiały i ciekawy. Na rynku, szczególnie w okresie około komunijnym, można dostać sporo różnych wersji Biblii dla dzieci. Często zastanawiacie się pewnie czym się właściwie różnią, którą wybrać, która będzie odpowiednia? Zapoznałam się ostatnio z kilkoma różnymi wydaniami. Bardzo spodobała mi się Biblia Wydawnictwa Jedność Moja Biblia. Boża obietnica każdego dnia.
Egzemplarz ten przyciągnął mój wzrok już pięknym i solidnym wydaniem. Bardzo ładnie prezentuje się nie tylko okładka. We wnętrzu książki jest niemniej interesująco. W Biblii tej dzieci znajdą opowieści rozpoczynające się od stworzenia świata aż do śmierci ostatnich apostołów czyli cały Stary i Nowy Testament. Wszystkie te wiadomości zostały jednak przełożone na język przede wszystkim przystępny i ciekawy dla dziecka.
Podoba mi się, że autorzy zamieścili w książce również cytaty z Pisma Świętego, dzięki czemu dzieci będą mogły zaznajomić się z oryginalnym językiem i porównać go z tym co przeczytają tutaj.
Na końcu książki znajduje się pomocny alfabetyczny  indeks osób, miejsc i wydarzeń. Oprócz tego, że przy każdym z wyrażeń w nim zawartych znajduje się przypisany mu numer strony, to jeszcze czytelnik przeczyta o nim tutaj krótką notkę.
Nie można nie wspomnieć w tym miejscu o rewelacyjnych ilustracjach, które są bardzo kolorowe, zrozumiałe i dość oryginalne. Bardzo spodobały się moim dzieciom i po części to one zachęciły je do sięgnięcia po ten właśnie egzemplarz.
Podsumowując dodam jeszcze, że na każdej stronie znajduje się naprawdę niewiele tekstu, przeważają ilustracje. Dzieci dowiadują się więc samych najważniejszych faktów. Myślę, że na początek to w zupełności wystarczy. Przecież Biblia kryje w sobie tyle tajemnic, że maluchom tak od razu wręcz nie sposób wszystkich zrozumieć i zapamiętać.
Prezentowana Biblia jest niewątpliwie wartościowym i wspaniałym pomysłem na prezent komunijny ale warto zwrócić też na nią uwagę również bez żadnej szczególnej okazji. Na pewno ucieszy obdarowanego i zachęci do zgłębiania fundamentów naszej wiary, do poznawania obietnicy Bożej, która spełnia się co dzień.
Szczerze polecam ;)
Moja ocena 10/10

 2 komentarze:

Agata Kądziołka pisze...

Piękny prezent dla dziecka :)

naczytane.blog.pl

Emma Tetka pisze...

I bardzo wartościowy ;)