środa, 30 kwietnia 2014

"Literki, cyferki małpki Pętelki Piszę" / "Piszę i liczę z królikiem Skoczkiem" Dorota SkwarkWydawnictwo: MD

Liczba stron: 40 / 50

Format: 205 x 285 mm

Oprawa: miękka

Rok wydania:2011

Cena: 4,50 zł


Nauka pisania jest dla dzieci nie lada wyzwaniem. Warto wesprzeć je w tych zmaganiach jeszcze zanim zadzwoni pierwszy szkolny dzwonek. Ciekawym pomysłem są zestawy ćwiczeń przygotowane dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej autorstwa Doroty Skwark pt. Literki, cyferki małpki Pętelki oraz Piszę i liczę z królikiem Skoczkiem.
Małpka Pętelka podobnie jak królik Skoczek towarzyszą dzieciom na każdej ze stron w zależności od egzemplarza. Autorka z ich pomocą oswaja maluchy z pisaniem. Na początku na rozgrzewkę i zachętę proponuje proste zadania do pokolorowania potem szlaczki. Dalej dzieci poznają małe i wielkie litery w porządku alfabetycznym. Na końcu na maluchy czekają natomiast cyferki.
Obie publikacje są bogato ilustrowane co jest szczególnie ważne przy tego typu zadankach. Dla utrwalenia literek przy każdej z nich znajduje się ilustracja rzeczy, której nazwa rozpoczyna się od tej właśnie literki oraz proste polecenie pomagające również w jej zapamiętaniu. Wszystko to po to aby nauka była jak najbardziej atrakcyjna dla dzieci.
Zeszyt Literki, cyferki małpki Pętelki zawiera ilustracje autorstwa Marii Molendy. Ilustracje te są bardzo żywe i wyraziste a zarazem proste i zrozumiałe, jednym słowem idealne dla maluchów. Zadania natomiast zdecydowanie wciągające aczkolwiek nieskomplikowane. Ta wersja bardziej pasuje mi do dziewczynek.
W książeczce Piszę i liczę z królikiem Skoczkiem o ilustracje zadbał Marcin Kot. Również są one bardzo trafione i kolorowe. Ten egzemplarz troszkę bardziej pasuje mi do chłopców, choć oczywiście jest to kwestia gustu i zainteresowań. Troszkę różni się od poprzedniego również tym, że na ostatnich stronach dzieci znajdą również proste działania z dodawaniem i odejmowaniem.
Oba zestawy ćwiczeń bardzo spodobały się moim dzieciom. Na pewno wiele je nauczyły ale również zauważyłam, że przyjemnie spędziły przy nich czas na zabawie. Zdecydowanie są one bardzo przystępne i swą ciekawą grafiką przyciągają dzieci zachęcając je do nauki. Opanowanie pisania zarówno literek jak i cyferek zajmuje dzieciom sporo czasu. Tylko poprzez regularne ćwiczenia mogą one dojść do perfekcji. Im więcej czasu i zaangażowania poświęcą tym szybciej będzie widać efekty ich pracy. Nam rodzicom pozostaje tylko zachęcać je do nauki, motywować i chwalić za najdrobniejsze nawet postępy. Na pewno obie te książeczki pomogą maluchom i ich rodzicom w tych zmaganiach. Polecam
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: