czwartek, 3 kwietnia 2014

"Legendy chrześcijańskie" wybór Ks. Stanisław KlimaszewskiWydawnictwo: PROMIC

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 472

Format: 126 x 198 mm

Oprawa: twarda

Cena: 32,90 zł

Legendy opowiadane były ku uciesze słuchaczy od najdawniejszych czasów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, w końcu spisane przetrwały do dziś. Co prawda więcej w nich wyobraźni autora i celowo ubarwionych wydarzeń niż rzeczywistych wydarzeń aczkolwiek każda z nich kryje w sobie małe ziarenko prawdy na którego fundamentach powstała. Co ciekawe legendy są gatunkiem literackim, który fascynuje na równo dzieci jak i dorosłych. To właśnie jest w nich najbardziej magiczne – legendy łączą pokolenia.
Interesującym i bardzo obszernym zarazem zbiorem legend jest książka Legendy chrześcijańskie. Zamieszczono w niej legendy posegregowane w czterech rozdziałach: Chrystus w legendzie, Matka Boska w legendzie, Święci w legendzie oraz Legendy różne. Łącznie aż 68 tytułów.
Mnie urzekła większość z tych przepięknych opowieści. Trudno wskazać, która bardziej. Niesamowita jest historia czwartego mędrca, który poszukiwał Syna Bożego ponad 30 lat. Niewiarygodna jest też historia siostry Beatrycze, którą Matka Boska nagrodziła za lata oddanej posługi. Dzieci na pewno z zainteresowaniem poczytają o swoim ulubieńcu, świętym Mikołaju, za sprawą którego 6 grudnia każdego roku znajdują pod poduszką wspaniałe prezenty.
Każda z tych legend mówi o Bogu, o tym, że nagradza On sprawiedliwych, o tym, że nasza bezgraniczna wiara, oddanie i poświęcenie zostaną prędzej czy później nagrodzone.
Każda opowieść zawarta w prezentowanej publikacji napisana jest językiem zrozumiałym, barwnym i bardzo ciekawym. Każda nawiązuje do naszej wiary, korzeni i zasad moralnych.
Zbiór ten jest po prostu wspaniały i zdecydowanie nie można przejść obok niego obojętnie. Polecam ;)
Moja ocena 10/10


1 komentarz:

Agata Kądziołka pisze...

Z chęcią przeczytam :)

naczytane.blog.pl