wtorek, 29 kwietnia 2014

"Geografia praktyczna - Góry i wzgórza"Wydawnictwo: MD

Rok wydania: 2012

Liczba stron: 32

Oprawa: twarda

Format: 210 x 280 mm

Cena: 6 zł

Nasza planeta jest bardzo różnorodnie ukształtowana. Ogromny respekt w człowieku budzą góry wznoszące się aż po horyzont. Ich szczyty królują na każdym kontynencie. Nie tak dawno ujawniono ich istnienie również na dnie Oceanu Arktycznego. Ciekawą publikacją przybliżającą czytelnikowi tę tematykę jest książka Góry i wzgórza z liczącej sobie łącznie 10 tytułów serii Geografia praktyczna.
Autorzy w dość kompleksowy sposób charakteryzują w niej największe pasma górskie na  świecie, ich najwyższe szczyty oraz ciekawsze wzgórza, doliny i płaskowyże. Wspominają przy tym o charakterystycznej górskiej roślinności czy klimacie zmieniających się w zależności od wysokości. Cofają się nawet miliony lat wstecz objaśniając proces powstawania i kształtowania się gór w różnych częściach świata. Na końcu książki znajduje się natomiast pomocny słowniczek objaśniający trudniejsze pojęcia na które napotykamy w tekście.
Publikacja ta jest bardzo szczegółowa i w wyczerpujący sposób przybliża czytelnikowi temat. Autorzy hasłowo objaśniają poszczególne zagadnienia. Odbiorca nie czuje się w ten sposób przytłoczony ogromem informacji, wręcz przeciwnie może je swobodnie i stopniowo przyswajać. Ten układ sprawdzi się ułatwiając i uatrakcyjniając jednocześnie chociażby naukę, przygotowanie do klasówki czy egzaminu. Spora partia materiału wyłożona jest tu bowiem w bardzo przystępny sposób.
Sam tekst wzbogacają liczne kolorowe ilustracje i fotografie przykuwające wzrok. Imponująca szata graficzna i jasny układ zdecydowanie zachęcają do czytania. Zważając również na to, że i sam temat jest bardzo ciekawy można się w niej zatracić. Co równie ważne całe wydanie jest porządne i na pewno posłuży nam przez wiele długich lat dostarczając potrzebnych wiadomości i zaspokajając ciekawość.
W serii ukazały się również takie ENCYKLOPEDIE jak: Erozje, Klimat i pogoda, Ludzkość świata, Oceany i morza, Pustynie i niziny, Środowisko naturalne, Trzęsienie ziemi, Wulkany oraz Rzeki i źródła.
Książka zdecydowanie warta jest polecenia ;)
Moja ocena 10/10

 Brak komentarzy: