piątek, 18 kwietnia 2014

"Duuuszki" Jacques Zeimet

Wydawca gry planszowej: Egmont

Wiek graczy: 8 - 108 lat

Ilość graczy: 2 - 8

Czas rozgrywki: 20 min.

Data wydania: 31.03.2014

Cena detaliczna: 59,90 zł

Sklep Egmont: 47,92 złGra DUUUSZKI zrobiła furorę za granicą. W końcu doczekaliśmy się jej polskiej wersji, i super! Gra jest naprawdę rewelacyjna. Zasady są bajecznie proste - kto pierwszy ten lepszy. Jest to gra, w której ważna jest spostrzegawczość i refleks. Gracz ma za zadanie jak najszybciej chwycić przedmiot w odpowiednim kolorze. Robi to w momencie gdy jeden z graczy odsłania kartę. Po kilku rozdaniach naprawdę może się bardzo pomieszać w oczach.

W opakowaniu znajduje się 60 kolorowych kart oraz 5 drewnianych figurek (mysz, fotel, butelka, książka oraz duszek). Figurki są rewelacyjne i po prostu niezniszczalne. Do zestawu dołączona jest zrozumiała i niezbyt obszerna instrukcja. Po jej jednorazowym przeczytaniu nikt nie powinien mieć problemu z opanowaniem zasad gry.

Całą rodziną bardzo lubimy gry planszowe i często w nie gramy. Przyznam, że prezentowana dziś gra bardzo miło nas zaskoczyła.
Proste zasady umożliwiły grę nawet najmłodszym dzieciom (ważne jest by maluch znał kolory i je odróżniał). Gra, a właściwie walka o każdą z figurek przebiega w wielkich emocjach, którym nierzadko towarzyszy gromki śmiech. Jest to również ciekawy sposób na spędzenie miło czasu z rodziną. Dobra zabawa w tym wypadku gwarantowana ;)
Moja ocena:10/10Brak komentarzy: