piątek, 25 kwietnia 2014

"Dinozaury i zwierzęta prehistoryczne"

Książka do kupienia w księgarni Platon24

Wydawnictwo: Fenix

Rok wydania: 2012

Oprawa: twarda

Format: 240 x 325 mm

Liczba stron: 96

                                                Cena: 18,39 zł
Miliardy lat temu naszą planetę zamieszkiwały stworzenia bardzo różniące się od żyjących tu dziś. Były różnych rozmiarów i kształtów, żyły w stadach lub samotnie, niektóre budziły strach inne mniejsze i bardziej płochliwe kryły się po norach. Wszystkie one znane są dziś człowiekowi jedynie dzięki odnalezionym skamielinom oraz badaniom paleontologicznym.
W podróż do niezwykłego świata prehistorycznego zabierają czytelnika autorzy książki Dinozaury i zwierzęta prehistoryczne. W erze mezozoicznej ziemia była zupełnie inna. Królowały na niej dinozaury oraz inne wymarłe dziś gatunki zamieszkujące każde z trzech środowisk: wodę, powietrze oraz ziemię.
Z lektury dowiadujemy się w którym okresie żył mniej więcej dany gatunek, jak był zbudowany, gdzie występował, czym się żywił. Informacje są raczej bardziej ogólnikowe. Wzbogacają je natomiast bardzo atrakcyjne i wyraziste ilustracje, które również przybliżają w znaczącym stopniu wizerunek zewnętrzny stworzenia.
Co ciekawe wszystkie zwierzęta znajdujące się w publikacji zamieszczono w alfabetycznym porządku. Ich odnalezienie natomiast ułatwia indeks na końcu książki.
Lektura jest niewątpliwie bardzo interesująca. Myślę, że dla dzieci informacje w niej zawarte są w pełni satysfakcjonujące. Co niemniej ważne jest kolorowo a w tle widać naturalne środowisko każdego ze stworzeń więc maluchowi znacznie łatwiej jest wyobrazić sobie panujące wówczas warunki.
Całość  jest bardzo poukładana a ciekawa grafika naprawdę przykuwa wzrok. Troszkę martwią mnie dość delikatne kartki, które szczególnie w dziecięcych rączkach mogą ulec naderwaniu. Nijak się ma to natomiast do solidnej i bardzo trwałej oprawy, która przetrwa znacznie więcej.
Publikacja na pewno warta jest uwagi i z pewnością zaciekawi dzieci, tak bynajmniej było w przypadku moich maluchów. Polecam i życzę przyjemnego odkrywania tajemnic prehistorii ;)
Moja ocena 8/10


Brak komentarzy: