piątek, 11 kwietnia 2014

"Cuda Pana Jezusa" / "12 Apostołów" - malowanki dla dzieciWydawnictwo: Promic

Rok wydania: 2013

Format: 260 x 180 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron: 12

Cena: 3,50 zł

Chyba każde dziecko lubi rysować i kolorować. Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie bez tego dzieciństwa. Na rynku dostępne są kolorowanki o najróżniejszej tematyce, grubości czy poziomie trudności. Chciałabym tym razem zwrócić uwagę na kolorowanki, których w sprzedaży jest zdecydowanie mniej, a szkoda. Mam tu na myśli malowanki o tematyce religijnej, które ma w swojej ofercie chociażby Wydawnictwo Promic.
Moje dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się za kolorowanie dwóch takich malowanek o tytułach Cuda Pana Jezusa oraz 12 Apostołów. Każda strona tych książeczek odkrywa przed dziećmi inne wydarzenie biblijne, opatrzone tytułem, tak by nie było wątpliwości o które właściwie chodzi. Ponadto do książeczek dołączone są naklejki, które maluchy mają za zadanie nakleić w odpowiednich miejscach i wzorując się na nich pokolorować dany obrazek. Oczywiście naklejki można wykorzystać w inny dowolny sposób a obrazki pomalować wedle własnego uznania, tak jak zrobiły to moje dzieci ;)
Zabawa z kolorowankami była też okazją do rozmowy o Panu Jezusie, Jego cudach oraz uczniach. Te z pozoru skromne książeczki okazały się bardzo trafnym wyborem. Co ważne spodobały się dzieciom, które bardzo szybko się z nimi uporały. Miały przy tym okazję rozwinąć swoje talenty artystyczne i wzbogacić wiedzę o ciekawe fakty biblijne. Połączyliśmy więc przyjemne z pożytecznym.
Polecamy prezentowane kolorowanki i zapewniamy, że zabawy przy nich nie zabraknie. Zachęcam też do zapoznania się z innymi tytułami dostępnymi na stronie wydawnictwa ;)
Moja ocena 10/10

 

Brak komentarzy: