poniedziałek, 10 marca 2014

"Życzenia nitką haftowane" S. M. Michaela Błachut ISSMWydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2009

Oprawa: miękka

Format: 220 x 220 mm

                                          Liczba stron: 96

                                          Cena: 16,80 zł

Życzenia nitką haftowane to publikacja skierowana do czytelników niemal w każdym wieku. Wszak każdy z nas składa najbliższym przy okazji różnych świąt czy uroczystości rodzinnych życzenia. Zazwyczaj wtedy posiłkujemy się gotowymi i masowo dostępnymi kartkami zakupionymi w markecie bądź kwiaciarni. Brakuje nam odwagi, czasem pomysłu na własnoręczne wykonanie kartki okolicznościowej…
W moje ręce niedawno wpadła książka dzięki której poznałam bliżej technikę haftu strukturalnego, którego do tej pory określałam mianem matematycznego. Jak się jednak okazuje obie te nazwy są poprawne. Co prawda jego nazwa jest poważna, sam haft nie jest zbyt skomplikowany i każdy kto tylko zechce poświęcić na jego opanowanie kilka chwil będzie bardzo zadowolony z efektów swej pracy.
W lekturze wspomnianą techniką autorka ozdobiła drobne elementy pocztówek lub innych wyciętych z papieru obrazków. Efektem tego są różnorodne, nazwałabym to pajęczynki, piękne dekorujące kartki na każdą okazję.
Książka jest wręcz kopalnią pomysłów, i choć wszystkie opierają się na jednej technice prezentują się bardzo imponująco. Instrukcja wykonania poszczególnych wzorów jest zrozumiała, wzbogacona dodatkowo ilustracjami poszczególnych etapów pracy. W lekturze znajduje się wiele kolorowych ilustracji okazałych gotowych prac. Na wstępie natomiast znalazłam sporo ogólnych informacji na temat samego haftu matematycznego. Dopiero po tak wyczerpującym wstępie autorka wprowadza czytelnika do sedna książki czyli przepięknych wzorów kartek.
Przyznam, że prezentowana publikacja zaskoczyła mnie bardzo miło. Nigdy nie przyszło mi do głowy by również papier ozdabiać haftem. Na pewno zaskoczę takim prezentem niejedną bliską mi osobę. Polecam ;)
Moja ocena 10/10


  

1 komentarz:

Ola pisze...

Moja babcia miała taką książkę o haftowaniu, uwielbiałam ją. Myślę, że ta książka zainspiruje do zrobienia naprawdę fajnych rzeczy, chętnie przeglądnę:)