niedziela, 9 marca 2014

"Szydełko. 50 projektów" Mary Jane HallWydawnictwo: RM

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 128

Format: 204 x 260 mm

Oprawa: miękka

Cena: 19,90 zł 


Szydełko. 50 projektów to publikacja Mary Jane Hall i oczywiście skierowana jest do wszystkich miłośników szydełka. Znajdują się w niej oryginalne pomysły adresowane do kobiet lubiących wykonane ręcznie koronkowe dodatki.  W książce królują szaliki, torebki, bluzeczki, biżuteria i inne koronkowe cudeńka, które urozmaicą każdy styl dodając mu szczypty ekstrawagancji i kobiecego uroku.
Wykonane własnoręcznie dodatki odpowiednio dobrane i wyeksponowane podkreślają indywidualność i styl każdej kobiety. Każdy komu nieobce są tajniki szydełka jest w o tyle dobrym położeniu, że może je sobie wykonać samodzielnie bez narażania się na koszty. W prezentowanej książce znajduje się bowiem wiele ciekawych projektów. Kilka szczególnie zwróciło moją uwagę a w szczególności rewelacyjna niebieska tunika, której jak się zdążyłam zorientować, wykonanie nie powinno zająć mi dużo czasu ze względu na spore oczka. Śliczna jest tez miniaturowa torebeczka na klucze, która wpadła natomiast w oko mojej córce…
Jeśli chodzi natomiast o wzory są one każdorazowo dokładnie opisane. Przy każdym znajduje się też informacja w jakie oraz jakiej ilości nici trzeba się uprzednio zaopatrzyć planując wykonanie konkretnej robótki. Niestety brakuje przy nich schematów graficznych do których jestem bardzo przyzwyczajona, wręcz przywiązana, no ale cóż, na pewno nie zniechęci mnie to do wykonania upatrzonych robótek ;)
Troszkę zaskoczyły mnie w książce fotografie gotowych prac. Po prostu uważam, że są odrobinę za ciemne. Byłyby znacznie atrakcyjniejsze ukazane w jaśniejszym świetle.
Wracając jednak do wzorów, autorka zaznaczyła też przy nich bardzo ważną rzecz, a mianowicie jakiej wielkości robótkę otrzymamy i jeżeli jest to np. bluzeczka co należy zrobić, czyli ile oczek dodać, aby była ona w pożądanym rozmiarze. Jest to bardzo ważna wskazówka. Zdarza się, że można się sporo napracować a okazuje się, że w rezultacie rozmiary naszej pracy niemiło nas zaskakują ;)
Podsumowując stwierdzam z satysfakcją, że lektura jak najbardziej warta jest uwagi. Zawiera różnorodne pomysły. Nie wszystkie trafiły w mój gust ale upodobania każda kobieta ma inne dlatego na pewno każda znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zachęcam do poświęcenia czasu na stworzenie własnej kolekcji robótkowych arcydzieł i skorzystania w tym celu z prezentowanej książki ;)
Moja ocena 7/10

 


Brak komentarzy: